اصلاح طرح لبخند (لبخند هالیوودی) و خنده زیبا

14

کلینیک دندانپزشکی تهران برای اصلاح طرح لبخند از همکاری متخصصین مجرب و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دندانپزشکی زیبایی بهره می‌گیرد. اکثر مراجعین به خوبی می‌توانند آنچه را در مورد لبخند خود نمی‌پسندند، شرح دهند؛ دندان‌های کج و نامرتب، نداشتن یک یا چند دندان، روکش‌های قدیمی و غیرطبیعی یا بد رنگ شدن دندان رایج‌ترین دلایلی است که برای اصلاح آنها و زیباتر کردن لبخند به کلینیک دندانپزشکی تهران مراجعه می‌شود.

متخصصین دندان پزشکی ما در کلینیک دندانپزشکی تهران از تکنیک‌ها و عمل‌های متفاوت بسیار و تکنولوژی‌های پیشرفته برای جذاب‌تر و زیباتر ساختن لبخند بیماران استفاده می‌کنند. اگر لبخند خود را به اندازه کافی زیبا نمی‌دانید، دندانپزشکی زیبایی، لبخندی مسحور کننده و درخشان را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

مشکل هرچه باشد، راه‌حل دندانپزشکی ترمیمی، زیبایی یا عمومی برای رفع آن وجود خواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزو نوبت می‎توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید. دستیاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه طرح لبخند زیبا هستند.

02126110052

02126110053

 09193040491

شماره اضطراری بین ساعت ۸ و ۱۰ شب و اخر هفته

آنالیز و طرح لبخند


15

متخصصین ما هنگام آنالیز ویژگی‌ها برای طرح لبخند زیبا نهایت دقت را به کار می‌بندند تا زیباترین لبخند بر روی لبانتان نقش بندد. به این منظور دندان‌ها را به دقت معاینه می‌کنند، شکل و اندازه صورت، بایت، روی هم قرار گرفتن دندان‌ها، نحوه بلع، گفتار و خوردن را در نظر می‌گیرند تا مطمئن شوند که محیط دهان و دندان‌ها کاملاً سالم است و بیماری و پوسیدگی وجود ندارد. آنالیز لبخند فقط جذابیت ظاهری را افزایش نمی‌دهد، بلکه تاثیر بیشتری دارد که بر جوانب مختلف زندگی اثر می‌گذارد.

اصلاح طرح لبخند


ما در کلینیک دندانپزشک تهران  علاقمندی ویژه و مهارت سرشاری در برنامه ریزی اصلاح طرح لبخند داریم. ما از تکنیک‌های تخصصی بهره می‌گیریم و برخلاف دیگر دندانپزشکان به امید بهترین‌ها دست روی دست نمی‌گذاریم. پروتکل پیش‌بینی پذیری که ما از آن پیروی می‌کنیم به شرح زیر است:

 • معاینه کامل و تشخیص دقیق با استفاده از عکس و گاهی اوقات رادیوگرافی دیجیتالی انجام می‌شود، به این ترتیب متخصص می‌تواند نسخه قبل از عمل سه بعدی از نتیجه زیبایی و کاربردی مورد نظر داشته باشد. به این کار اصطلاحاً وکس آپ تشخیصی گفته می‌شود. نخستین گام برای خلق یک لبخند هالیوودی برداشته شد.
 • متخصصان تهران اسمایل در بسیاری موارد می‌توانند وکس آپ تشخیصی را بدون آماده سازی دندان‌ها در داخل دهان پیاده کنند تا نمونه اولیه‌ سه بعدی از لبخند داشته باشند. در این صورت بیمار فرصت دیگری دارد تا با مشاهده جزییات بیشتر پیش از آماده سازی دندان‌ها تصویر دقیق‌تری از لبخند جدید خود داشته باشد.
 • سپس دندان‌ها به دقت آماده و شکل داده می‌شود تا حالت از پیش تعیین شده را بیابد، با استفاده از گایدهای آماده سازی سفارشی و نمونه اولیه دندان‌های موقتی به سرعت روی دندان‌های اصلی قرار داده می‌شود. در این مرحله از بیمار خواسته می‌شود تا تغییرات مورد نظر خود را اعلام کند و نظر خانواده و دوستان را نیز جویا شود.
 • در مرحله آخر لبخند آزمایشی فوق با استفاده از ونیرهای چینی مرغوب، روکش یا پل (بریج) تبدیل به لبخند دائمی می‌شود. ترمیم نهایی، هنر دستان تکنسین‌های سرشناسی است که بافت، شکل و جزئیات دندان طبیعی را در نظر می‌گیرند و ترمیم را دقیقاً به رنگی می‌سازند که با بقیه دندان‌ها همخوانی دارد.

اصلاح طرح لبخند کدام مشکلات دندان و لبخند را نشانه می‌گیرد؟


16

 • فاصله‌دار بودن دندان‌ها: فاصله‌دار بودن دندان‌ها مشکلات متعددی را در پی دارد؛ برای مثال از نظر روانی باعث می‌شود تا فرد به دلیل شرمساری لب به خنده باز نکند، به علاوه فاصله این اجازه را به دندان‌های کناری می‌دهد تا به سمت فضای خالی کج شوند و حرکت کنند. نتیجه این حرکت نابجا بروز مشکلات بایت است که به درد دندان یا عضلات فک و گیر کردن غذا بین دندان‌ها منجر می‌شود. متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما این فاصله‌ها را با درمان‌هایی مانند Cfast یا پلاک‌های شفاف ارتودنسی، راه‌حل‌های طرح لبخند از قبیل ونیرهای چینی یا باندینگ کامپوزیتی، راهکارهای ترمیمی چون دندان مصنوعی، پل دندانی یا ایمپلنت اصلاح می‌کنند.
 • از دست دادن دندان: اگرچه دندان مصنوعی و پل دندانی هنوز نقش قابل توجهی را در دندانپزشکی دارد، ایمپلنت‌های دائمی در حال حاضر استاندارد طلایی برای جایگزینی دندان‌های از دست داده محسوب می‌شوند.
 • ناراحتی‌های لثه: لثه قرمز و ملتهب گاهی نشانه بیماری‌های لثه است. داشتن لبخند لثه‌ای نیز موجب شرمساری فرد و امتناع از لبخند زدن می‌شود. اگر از مشاهده مقدار زیادی از بافت لثه ناراحت هستید، یا دچار بیماری‌های لثوی شده‌اید، متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما می‌توانند با روش‌های خاص درمان لثه مشکل را برطرف کنند و لبخندی زیبا خلق کنند. بیش از حد دیده شدن لثه، سطح ناهموار لثه‌ها یا عقب رفتن لثه همه عواملی هستند که نمی‌گذارند لبخندی شاد و راحت روی لب‌ها نقش ببندد. در مورد لبخند لثه‌ای بیشتر بدانید.
 • دندان‌های زرد رنگ یا خاکستری: سفید کردن دندان‌ها تاثیر قابل توجهی بر افزایش اعتماد به نفس دارد و شرمساری از داشتن دندان‌هایی بدرنگ در پرتو سفیدی درخشنده دندان‌ها رنگ می‌بازد. دندان‌ها به مرور زمان با تاثیرگذاری خوراکی‌ها، نوشیدنی‌ها، سیگار یا دیگر عامل‌های لکه‌کننده، تیره‌تر می‌شود یا لکه‌هایی روی آنها ایجاد می‌شود. متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما دندان‌ها را با روش‌هایی کاملاً متفاوت سفید و درخشان می‌کنند. در مورد سفید کردن دندان بیشتر بدانید.
 • شکستگی دندان: عوامل و حواداث مختلفی باعث شکستگی، لب پر شدن یا ترک خوردن دندان می‌شود. دندان شکسته یا ترک خورده بر بایت اثر می‌گذارد و مشکلاتی را هنگام جویدن ایجاد می‌کند. متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما شکستگی دندان را با باندینگ کامپوزیتی، روکش یا ونیر چینی اصلاح می‌کنند تا دندان زیبایی و عملکرد طبیعی خود را بازیابد. به علاوه ما با چسباندن مینای طبیعی شکسته به نتایج فوق‌العاده‌ای دست یافته‌ایم، بنابراین اگر دندان جلویی‌تان در حادثه‌ای شکسته است، قطعه شکسته شده را به دقت در جای مطمئنی نگه دارید، تا امکان چسباندن مجدد آن بررسی شود.
 • کج بودن دندان: نامرتبی و کج بودن دندان بسیار ناراحت‌کننده است که هم بر بایت اثر می‌گذارد و هم اجازه لبخند زدن بی‌دغدغه را از بیمار می‌گیرد. متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما از جدیدترین روش‌های ارتودنسی برای مرتب کردن دندان‌ها بهره می‌گیرند. پلاک‌های شفاف، ونیرهای چینی یا باندینگ کامپوزیتی دندان کج را صاف می‌کند تا دیگر مشکلی برای خندیدن وجود نداشته باشد.
 • بدشکلی دندان: دندان بدشکل نیز لبخند را نازیبا می‌کند و بایت را مختل می‌سازد. اگر دندان بدشکل دارید، با متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما برای اصلاح آن تماس بگیرید. ما برای این کار از روکش، ونیر چینی یا باندینگ کامپوزیتی استفاده می‌کنیم.
 • پوسیدگی دندان: درد دندان‌ هنگام غذا خوردن نشانه پوسیدگی دندان است. دندان پوسیده می‌تواند خطرناک باشد، چون درد شدید و آبسه و در نهایت از دست دادن دندان را در پی خواهد داشت. اگر دندان پوسیده دارید، از یکی از متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما وقت بگیرید تا دندان‌تان با مواد سفید، کامپوزیت یا روکش پر شود و در صورت لزوم دندان مصنوعی، پل دندانی یا ایمپلنت برایتان تهیه شود.

اصلاح طرح لبخند چقدر زمان می‌برد؟


هر مورد با دیگری متفاوت است، اما اصلاح طرح لبخند در مجموع در دو یا سه جلسه ظرف هفت تا چهارده روز پس از مشاوره اولیه انجام می‌شود. موارد گسترده‌تر یا پیچیده‌تر بیشتر از یک ماه تا یک سال طول می‌کشد و بیمار می‌تواند هزینه درمان را به صورت اقساط بلندمدت پرداخت کند.

بررسی دردناک بودن اصلاح طرح لبخند


اصلاح طرح لبخند به هیچ وجه دردناک نیست. با استفاده از تکنیک‌های مدرن و پیشرفته دیگر حتی نیازی به بی‌حسی موضعی نیر نیست. متخصصین مجرب کلینیک دندانپزشکی تهران در محیطی آرام و دوستانه، درمانی بدون اضطراب و ناراحتی را انجام می‌دهند.

ماندگاری نتیجه


ماندگاری نتیجه به خود بیمار و نحوه مراقبت وی از دندان‌ها بستگی دارد. متخصصین ما همواره توصیه‌های لازم و مراقبت‌های ضروری پس از درمان را به بیمار اعلام می‌کنند. مسواک زدن مرتب در حفظ نتیجه موثر است.

با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن مرتب و هر شش ماه یک بار مراجعه به دندانپزشک، انتظار می‌رود ونیر و روکش به کار برده شده 5 تا 25 سال عمر کند. ونیر پس از این مدت ساییده می‌شود و به تدریج لب پر می‌شود که در این حالت می‌توان به راحتی آن را تعویض کرد.

هزینه


متغیرها و عامل‌های بسیاری هنگام تهیه طرح درمانی در نظر گرفته می‌شود، بنابراین نمی‌توان هزینه اصلاح طرح لبخند را به طور کلی برآورد کرد. البته متخصصین ما در جلسه مشاوره ریز هزینه‌ها طرح لبخند دندان را به صورت مکتوب در اختیارتان می‌گذارند. ما در کلینیک دندانپزشکی تهران نهایت سعی خود را می‌کنیم تا ضمن استفاده از مرغوب‌ترین مواد و پیشرفته‌ترین تجهیزات قیمتی منصفانه را پیشنهاد می‌کنیم و هزینه درمان در کلینیک ما به طور قابل ملاحظه‌ای پایین‌تر از دیگر درمانگاه‌های دندانپزشکی شهرهای بزرگ است. ضمناً امکان پرداخت هزینه به صورت قسط بندی شده نیز وجود دارد تا فشاری به بیماران تحمیل نشود.

برچسب: نامرتبی دندان، ارتودنسی، ونیر، سفید کردن دندان