اصلاح طرح لبخند (لبخند هالیوودی)؛مولفه های زیباسازی و طراحی دندان ها

14

کلینیک دندانپزشکی تهران برای اصلاح طرح لبخند از همکاری متخصصین مجرب و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دندانپزشکی زیبایی بهره می‌گیرد. اکثر مراجعین به خوبی می‌توانند آنچه را در مورد لبخند خود نمی‌پسندند، شرح دهند؛ دندان‌های کج و نامرتب، نداشتن یک یا چند دندان، روکش‌های قدیمی و غیرطبیعی یا بد رنگ شدن دندان رایج‌ترین دلایلی است که برای اصلاح آنها و زیباتر کردن لبخند به کلینیک دندانپزشکی تهران مراجعه می‌شود.

متخصصین دندان پزشکی ما در کلینیک دندانپزشکی تهران از تکنیک‌ها و عمل‌های متفاوت بسیار و تکنولوژی‌های پیشرفته برای جذاب‌تر و زیباتر ساختن لبخند بیماران استفاده می‌کنند. اگر لبخند خود را به اندازه کافی زیبا نمی‌دانید، دندانپزشکی زیبایی، لبخندی مسحور کننده و درخشان را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

مشکل هرچه باشد، راه‌حل دندانپزشکی ترمیمی، زیبایی یا عمومی برای رفع آن وجود خواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزو نوبت می‎توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید. دستیاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه طرح لبخند زیبا هستند.

02126110052

02126110053

 09193040491

شماره اضطراری بین ساعت ۸ و ۱۰ شب و اخر هفته

 

عکس‌های قبل و بعد از درمان


15

متخصصین ما هنگام آنالیز ویژگی‌ها برای طرح لبخند زیبا نهایت دقت را به کار می‌بندند تا زیباترین لبخند بر روی لبانتان نقش بندد. به این منظور دندان‌ها را به دقت معاینه می‌کنند، شکل و اندازه صورت، بایت، روی هم قرار گرفتن دندان‌ها، نحوه بلع، گفتار و خوردن را در نظر می‌گیرند تا مطمئن شوند که محیط دهان و دندان‌ها کاملاً سالم است و بیماری و پوسیدگی وجود ندارد. آنالیز لبخند فقط جذابیت ظاهری را افزایش نمی‌دهد، بلکه تاثیر بیشتری دارد که بر جوانب مختلف زندگی اثر می‌گذارد.

اصلاح طرح لبخند یا لبخند هالیوودی


 ما در کلینیک دندانپزشک تهران  علاقمندی ویژه و مهارت سرشاری در برنامه ریزی اصلاح طرح لبخند داریم. ما از تکنیک‌های تخصصی بهره می‌گیریم و برخلاف دیگر دندانپزشکان به امید بهترین‌ها دست روی دست نمی‌گذاریم. پروتکل پیش‌بینی پذیری که ما از آن پیروی می‌کنیم به شرح زیر است:

 • معاینه کامل و تشخیص دقیق با استفاده از عکس و گاهی اوقات رادیوگرافی دیجیتالی انجام می‌شود، به این ترتیب متخصص می‌تواند نسخه قبل از عمل سه بعدی از نتیجه زیبایی و کاربردی مورد نظر داشته باشد. به این کار اصطلاحاً وکس آپ تشخیصی گفته می‌شود. نخستین گام برای خلق یک لبخند هالیوودی برداشته شد.
 • متخصصان تهران اسمایل در بسیاری موارد می‌توانند وکس آپ تشخیصی را بدون آماده سازی دندان‌ها در داخل دهان پیاده کنند تا نمونه اولیه‌ سه بعدی از لبخند داشته باشند. در این صورت بیمار فرصت دیگری دارد تا با مشاهده جزییات بیشتر پیش از آماده سازی دندان‌ها تصویر دقیق‌تری از لبخند جدید خود داشته باشد.
 • سپس دندان‌ها به دقت آماده و شکل داده می‌شود تا حالت از پیش تعیین شده را بیابد، با استفاده از گایدهای آماده سازی سفارشی و نمونه اولیه دندان‌های موقتی به سرعت روی دندان‌های اصلی قرار داده می‌شود. در این مرحله از بیمار خواسته می‌شود تا تغییرات مورد نظر خود را اعلام کند و نظر خانواده و دوستان را نیز جویا شود.
 • در مرحله آخر لبخند آزمایشی فوق با استفاده از ونیرهای چینی مرغوب، روکش یا پل (بریج) تبدیل به لبخند دائمی می‌شود. ترمیم نهایی، هنر دستان تکنسین‌های سرشناسی است که بافت، شکل و جزئیات دندان طبیعی را در نظر می‌گیرند و ترمیم را دقیقاً به رنگی می‌سازند که با بقیه دندان‌ها همخوانی دارد.

کدام مشکلات دندان و لبخند با اصلاح طرح لبخند درمان می شود؟


16

 • فاصله‌دار بودن دندان‌ها: فاصله‌دار بودن دندان‌ها مشکلات متعددی را در پی دارد؛ برای مثال از نظر روانی باعث می‌شود تا فرد به دلیل شرمساری لب به خنده باز نکند، به علاوه فاصله این اجازه را به دندان‌های کناری می‌دهد تا به سمت فضای خالی کج شوند و حرکت کنند. نتیجه این حرکت نابجا بروز مشکلات بایت است که به درد دندان یا عضلات فک و گیر کردن غذا بین دندان‌ها منجر می‌شود. متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما این فاصله‌ها را با درمان‌هایی مانند Cfast یا پلاک‌های شفاف ارتودنسی، راه‌حل‌های طرح لبخند از قبیل ونیرهای چینی یا باندینگ کامپوزیتی، راهکارهای ترمیمی چون دندان مصنوعی، پل دندانی یا ایمپلنت اصلاح می‌کنند.
 • از دست دادن دندان: اگرچه دندان مصنوعی و پل دندانی هنوز نقش قابل توجهی را در دندانپزشکی دارد، ایمپلنت‌های دائمی در حال حاضر استاندارد طلایی برای جایگزینی دندان‌های از دست داده محسوب می‌شوند.
 • ناراحتی‌های لثه: لثه قرمز و ملتهب گاهی نشانه بیماری‌های لثه است. داشتن لبخند لثه‌ای نیز موجب شرمساری فرد و امتناع از لبخند زدن می‌شود. اگر از مشاهده مقدار زیادی از بافت لثه ناراحت هستید، یا دچار بیماری‌های لثوی شده‌اید، متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما می‌توانند با روش‌های خاص درمان لثه مشکل را برطرف کنند و لبخندی زیبا خلق کنند. بیش از حد دیده شدن لثه، سطح ناهموار لثه‌ها یا عقب رفتن لثه همه عواملی هستند که نمی‌گذارند لبخندی شاد و راحت روی لب‌ها نقش ببندد. در مورد لبخند لثه‌ای بیشتر بدانید.
 • دندان‌های زرد رنگ یا خاکستری: سفید کردن دندان‌ها تاثیر قابل توجهی بر افزایش اعتماد به نفس دارد و شرمساری از داشتن دندان‌هایی بدرنگ در پرتو سفیدی درخشنده دندان‌ها رنگ می‌بازد. دندان‌ها به مرور زمان با تاثیرگذاری خوراکی‌ها، نوشیدنی‌ها، سیگار یا دیگر عامل‌های لکه‌کننده، تیره‌تر می‌شود یا لکه‌هایی روی آنها ایجاد می‌شود. متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما دندان‌ها را با روش‌هایی کاملاً متفاوت سفید و درخشان می‌کنند. در مورد سفید کردن دندان بیشتر بدانید.
 • شکستگی دندان: عوامل و حواداث مختلفی باعث شکستگی، لب پر شدن یا ترک خوردن دندان می‌شود. دندان شکسته یا ترک خورده بر بایت اثر می‌گذارد و مشکلاتی را هنگام جویدن ایجاد می‌کند. متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما شکستگی دندان را با باندینگ کامپوزیتی، روکش یا ونیر چینی اصلاح می‌کنند تا دندان زیبایی و عملکرد طبیعی خود را بازیابد. به علاوه ما با چسباندن مینای طبیعی شکسته به نتایج فوق‌العاده‌ای دست یافته‌ایم، بنابراین اگر دندان جلویی‌تان در حادثه‌ای شکسته است، قطعه شکسته شده را به دقت در جای مطمئنی نگه دارید، تا امکان چسباندن مجدد آن بررسی شود.
 • کج بودن دندان: نامرتبی و کج بودن دندان بسیار ناراحت‌کننده است که هم بر بایت اثر می‌گذارد و هم اجازه لبخند زدن بی‌دغدغه را از بیمار می‌گیرد. متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما از جدیدترین روش‌های ارتودنسی برای مرتب کردن دندان‌ها بهره می‌گیرند. پلاک‌های شفاف، ونیرهای چینی یا باندینگ کامپوزیتی دندان کج را صاف می‌کند تا دیگر مشکلی برای خندیدن وجود نداشته باشد.
 • بدشکلی دندان: دندان بدشکل نیز لبخند را نازیبا می‌کند و بایت را مختل می‌سازد. اگر دندان بدشکل دارید، با متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما برای اصلاح آن تماس بگیرید. ما برای این کار از روکش، ونیر چینی یا باندینگ کامپوزیتی استفاده می‌کنیم.
 • پوسیدگی دندان: درد دندان‌ هنگام غذا خوردن نشانه پوسیدگی دندان است. دندان پوسیده می‌تواند خطرناک باشد، چون درد شدید و آبسه و در نهایت از دست دادن دندان را در پی خواهد داشت. اگر دندان پوسیده دارید، از یکی از متخصصین کلینیک دندانپزشکی ما وقت بگیرید تا دندان‌تان با مواد سفید، کامپوزیت یا روکش پر شود و در صورت لزوم دندان مصنوعی، پل دندانی یا ایمپلنت برایتان تهیه شود.

چه کسی برای این درمان متقاضی مناسبی است؟


هر کسی که علاقه‌مند و مایل به بهبود ظاهر لبخندش است برای اصلاح طرح لبخند متقاضی مناسبی است. بهترین متقاضیان دارای سلامت عمومی و دهانی هستند.

درمان‌های ممکن که می‌توانید انتخاب کنید چه درمان‌هایی هستند؟


سفید کردن دندان‌ها، ایمپلنت‌های دندانی، پر کننده‌های سفید، بریج دندان مصنوعی و ارتودنسی فوری (پرسلن ونیرها، باندینگ دندان و روکش‌ها). گزینه دیگر برای اصلاح طرح لبخند، بسته به وضعیت دندانی منحصر به فرد شما، ممکن است بریس‌های شفاف باشند که کل دوره درمان را به چندین ماه می‌رساند.

چه روش‌هایی اغلب بیشتر استفاده می‌شود؟


edlahh1

هر اصلاح طرح لبخند بسته به ویژگی‌هایی که می‌خواهید تغییر دهید و دوره زمانی مورد نیاز برای دستیابی به نتایج متفاوت است. پرسلین ونیرها، باندینگ، سفید کردن، پرکننده رنگ دندان و کانتور لثه بیشتر روش‌هایی هستند که احتمال دارد در اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار گیرند.

کاربرد لیزر دندانپزشکی در طرح لبخند


edlahh2

امروزه دندانپزشکان زیبایی بیشتر از تکنولوژی لیزر پیشرفته استفاده می‌کنند تا درمان راحت‌تر، دقیق و کارآمد شود. دندانپزشک شما ممکن است از لیزرهای بافت نرم یا سخت استفاده کند. کاربردهای متعدد لیزرها، عبارتند از:

 •  حذف مینای دندان برای آماده کردن دندان‌ها برای ونیرها
 •  تغییر شکل دندان برای جاسازی روکش دندان
 •  آماده سازی دندان برای پر کردن کامپوزیت
 •  کانتورینگ دندان

لیزر برای سفید کردن دندان نیز استفاده می‌شود. دندانپزشک شما ژل سفید کننده را روی دندان‌هایتان اعمال می‌کند. سپس برای فعال کردن ژل از لیزر استفاده می‌کند. انرژی بالای لیزر مولکول‌های پراکسید را تحریک می‌کند تا بتوانند به طور موثرتری به مینای دندان شما نفوذ کنند و لکه‌ها را از بین ببرند.

جدول زمانی


زمانبندی دقیق طرح لبخند شما به اهداف زیبایی و درمان‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، بستگی دارد.

طرح لبخند یکساله

edlahh3

اکثر درمان‌های زیبایی دندان در نهایت چند ماه طول می‌کشد. با این حال، اگر شما نیاز به درمان ارتودنسی دارید، می‌تواند 12 تا 18 ماه طول بکشد تا نتایج نهایی را ببینید.

طرح لبخند 6 ماهه

edlahh4

اگر قصد دارید ایمپلنت‌‌های دندانی را دریافت کنید، حدودا 6 ماه طول خواهد کشید تا لثه‌های شما به طور کامل بهبود یابند. در حالی که منتظر هستید، دندانپزشک شما می‌تواند یک ترمیم موقت را برای شما آماده کند.

طرح لبخند 2 هفته‌ای

edlahh5

بسیاری از درمان‌های زیبایی برای تکمیل حدود دو هفته طول می‌کشند. به طور معمول، در این دوره زمانی، پرسلین ونیرها، روکش‌ها و بریج‌ها را دریافت خواهید کرد. سفید کردن دندان‌ها در منزل نیز حدود 14 روز طول می‌کشد.

طرح لبخند یک یا 2 روزه

edlahh6

بسیاری از دندانپزشکان زیبایی 48 ساعته یا در همان روز طرح لبخند را برای شما ارئه می‌دهند. سفید کردن دندان در مطب، باندینگ، ریکانتورینگ لثه، کانتورینگ دندانی و پرکننده‌های رنگ دندان، معمولا می‌توانند در یک روز انجام شوند. علاوه بر این، دندانپزشکانی که از تکنولوژی CEREC استفاده می‌کنند می‌توانند در یک جلسه مراجعه به مطب، روکش‌ها، بریج‌ها یا ونیرها را بسازند و به کار ببرند.

بهبودی


درست همانند جدول زمانی برای درمان، زمان بهبودی برای هر بیمار متفاوت است. با این حال، در اغلب موارد باید حداقل ناراحتی را تجربه کنید. هر گونه حساسیت یا التهاب لثه به طور معمول می‌تواند با داروهای ضد درد تجویزی کنترل شود. به طور معمول روز بعد از اصلاح طرح لبخند، می‌توانید به سر کار بازگردید. برای کاهش حساسیت لثه، ممکن است بخواهید چندین روز یک رژیم غذایی نرم بخورید. اگر شما ایمپلنت دندان دریافت می‌کنید، زمان بهبودی شما کمی طولانی‌تر خواهد شد. ممکن است لازم باشد یک رژیم غذایی محدود را به مدت 5 تا 7 روز بخورید. شما همچنین باید چندین روز از فعالیت فیزیکی شدید خودداری کنید یا در غیر این صورت تا زمانی که دندانپزشک توصیه کرده است.

خطرات اصلاح طرح لبخند


اصلاح طرح لبخند یک روش بسیار کم خطر است. هر روش جداگانه شانس بسیار کمی برای عوارض نامطلوب دارد. با این حال، انجام بیش از یک درمان دندانپزشکی زیبایی، خطرات شما را افزایش نمی‌دهد. دندانپزشک زیبایی شما عوارض بالقوه هر روش قبل از درمان شما را بررسی می‌کند. مطمئن باشید هنگامی که از یک متخصص با تجربه بهره‌مند می‌شوید، این خطرات تقریبا ناچیز هستند.

این درمان چقدر زمان می‌برد؟


 هر مورد با دیگری متفاوت است، اما اصلاح طرح لبخند در مجموع در دو یا سه جلسه ظرف هفت تا چهارده روز پس از مشاوره اولیه انجام می‌شود. موارد گسترده‌تر یا پیچیده‌تر بیشتر از یک ماه تا یک سال طول می‌کشد و بیمار می‌تواند هزینه درمان را به صورت اقساط بلندمدت پرداخت کند.

آیا اصلاح طرح لبخند درد دارد؟


اصلاح طرح لبخند به هیچ وجه دردناک نیست. با استفاده از تکنیک‌های مدرن و پیشرفته دیگر حتی نیازی به بی‌حسی موضعی نیر نیست. متخصصین مجرب کلینیک دندانپزشکی تهران در محیطی آرام و دوستانه، درمانی بدون اضطراب و ناراحتی را انجام می‌دهند.

ماندگاری نتایج چه قدراست؟


ماندگاری نتیجه به خود بیمار و نحوه مراقبت وی از دندان‌ها بستگی دارد. متخصصین ما همواره توصیه‌های لازم و مراقبت‌های ضروری پس از درمان را به بیمار اعلام می‌کنند. مسواک زدن مرتب در حفظ نتیجه موثر است. با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن مرتب و هر شش ماه یک بار مراجعه به دندانپزشک، انتظار می‌رود ونیر و روکش به کار برده شده 5 تا 25 سال عمر کند. ونیر پس از این مدت ساییده می‌شود و به تدریج لب پر می‌شود که در این حالت می‌توان به راحتی آن را تعویض کرد.

آیا اصلاح طرح لبخند گران است؟


این روش می‌تواند بسته به فرآیند عمل‌هایی که می‌خواهید انجام دهید، گران باشد. در طول مشاوره، پزشک می‌تواند هزینه‌های فرآیندهایی را که می‌خواهید انجام دهید با جزئیات بیشتر مورد بحث قرار دهد.

هزینه این درمان چه قدر است؟


 متغیرها و عامل‌های بسیاری هنگام تهیه طرح درمانی در نظر گرفته می‌شود، بنابراین نمی‌توان هزینه اصلاح طرح لبخند را به طور کلی برآورد کرد. البته متخصصین ما در جلسه مشاوره ریز هزینه‌ها طرح لبخند دندان را به صورت مکتوب در اختیارتان می‌گذارند. ما در کلینیک دندانپزشکی تهران نهایت سعی خود را می‌کنیم تا ضمن استفاده از مرغوب‌ترین مواد و پیشرفته‌ترین تجهیزات قیمتی منصفانه را پیشنهاد می‌کنیم و هزینه درمان در کلینیک ما به طور قابل ملاحظه‌ای پایین‌تر از دیگر درمانگاه‌های دندانپزشکی شهرهای بزرگ است. ضمناً امکان پرداخت هزینه به صورت قسط بندی شده نیز وجود دارد تا فشاری به بیماران تحمیل نشود.

چگونه یک لبخند عالی را حفظ کنیم؟


edlahh61

یکی از ثروتمندترین دارایی‌های شما زیبایی لبخند شماست. هنگامی که لبخند شما مهیج به نظر می‌رسد شما احساس بهتری در مورد خودتان می‌کنید و احساس اعتماد به نفس می‌کنید. برای اینکه دندان‌های مرواریدی شما در بهترین حالت به نظر برسند، این نکات مفید را دنبال کنید:

 •  به طور منظم برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید. در طول این ملاقات‌ها، دندانپزشک شما یک معاینه کامل را برای ارزیابی وضعیت فعلی شما و بررسی هر مشکلی احتمالی انجام خواهد داد. اصلاح مشکلات کوچک، مانند حفره‌ها، قبل از زیاد شدنشان می‌تواند منجر به صرفه جویی در زمان و پول شما شود.
 •  به طور مکرر مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. مراقبت خانگی خوب منجر به حفاظت از دندان‌ها و لثه‌های شما می‌شود. اطمینان حاصل کنید که حداقل دو بار در روز مسواک می‌زنید و روزانه نخ دندان می‌کشید تا از مشکلاتی مانند حفره‌ها و بیماری‌های لثه جلوگیری شود.
 •  درمان ارتودنسی را در نظر بگیرید.
 •  با لبخند مرتب‌تر احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و سلامت دندان‌هایتان بهبود می‌یابد. وظایف معمول، مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، روی دندان‌های مرتب و صاف راحت‌تر است.
 •  خوب بخورید. یک رژیم متعادل را انتخاب کنید که حاوی مقدار زیادی میوه، سبزیجات، گزینه‌های لبنی کم چرب و پروتئین‌های ناب است. محدود کردن مصرف نوشیدنی‌های دارای قند و چیزهای شیرین نیز به حفظ لبخند شما کمک می‌کند.
 •  عادت‌های بد را ترک کنید. خوردن ناخن، مصرف دخانیات و مصرف الکل بیش از حد می‌تواند باعث آسیب به دندان‌ها و لثه‌ها شود. اگر نیاز به پیشنهاداتی برای کمک به ترک عادت‌هایتان دارید، با دندانپزشک خود صحبت کنید.

 آیا می‌توانم ببینم که نتایج اصلاح طرح لبخندم چگونه است؟


فن آوری‌ها و پیشرفت‌های جدید در دندانپزشکی زیبایی، برای دندانپزشک راه‌های مختلفی برای پیش نمایش نحوه لبخند شما پس از اصلاح طرح لبخند ارائه می‌دهد. با دندانپزشک زیبایی خود چک کنید که چه روش‌هایی برای این مرحله حیاتی در فرآیند اصلاح طرح لبخند بکار می‌گیرد. مزایای اصلاح طرح لبخند شامل بهبود وضعیت سلامت و ظاهر دهان و دندان و همچنین افزایش اعتماد به نفس است.

آیا کسانی هستند که برای اصلاح طرح لبخند متقاضی مناسبی نباشند؟


نه. هرکسی می‌تواند این کار را انجام دهد در صورتی که می‌خواهد به طور بالقوه لبخند خود را بهبود ببخشد. این مسئله برای سفارشی کردن گزینه‌های درمان برای شماست.

چندین قرار ملاقات برای تکمیل اصلاح طرح لبخند لازم است؟


این بستگی به روش‌هایی مورد نیاز برای ارائه نتایجی که می‌خواهید دارد. این می‌تواند به اندازه یک یا دو ملاقات در عرض چند هفته زمان ببرد. اگر روش‌های گوناگونی انتخاب شوند، نتایج کامل می‌توانند طولانی‌تر شوند.

برچسب: نامرتبی دندان، ارتودنسی، ونیر، سفید کردن دندان