تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

تقریباً هرکسی که دندان ، چند دندان یا تمام دندان های خود را از دست داده باشد ، می تواند ایمپلنت را انجام دهد. جراحی ایمپلنت روشی است که جایگزین ریشه دندان با پایه های فلزی ، پیچ مانند می شود و دندان های مصنوعی را جایگزین دندان های آسیب دیده یا از دست رفته می کند که مانند دندان های واقعی به نظر می رسد و کار می کند.

جراحی ایمپلنت دندان می تواند جایگزین مناسبی برای دندان مصنوعی یا بریج باشد که به خوبی در داخل فک قرار می گیرد ، بدون لغزش و جابه جا شدن.

نحوه انجام جراحی ایمپلنت


نحوه انجام عمل جراحی ایمپلنت دندان به نوع کاشت و وضعیت استخوان فک شما بستگی دارد. جراحی ایمپلنت دندان ممکن است شامل چندین روش باشد. مهمترین مزیت ایمپلنت پشتیبانی کامل از دندان های جدید شما است – فرایندی که نیاز به بهبود استخوان در اطراف کاشت دارد. از آنجا که این ترمیم استخوان به زمان نیاز دارد ، فرایند آن می تواند ماه ها طول بکشد.

آیا ایمپلنت دندان محدودیت سنی دارد؟


انجام کاشت دندان هیچ محدودیت سنی بالایی ندارد. در بیشتر موارد ، شما می توانید این کار را انجام دهید ، به شرطی که بهداشت دهان و دندان ، لثه های سالم و استخوان کافی در فک خود داشته باشید و بتوانید یک عمل دندانپزشکی انجام دهید.

سن یک عامل اصلی برای موفقیت در ایمپلنت دندان نیست. ایمپلنت هایی که در بیماران سالم و مسن با استخوان کافی قرار داده می شوند ، می توانند برای بیماران جوان نیز پاسخ دهند.

خطرات جراحی ایمپلنت


مانند هر عمل جراحی ، جراحی ایمپلنت دندان خطراتی را به همراه دارد. مشکلات زیاد نیستند و وقتی بروز می کند معمولاً جزئی است و به راحتی قابل درمان می باشند. یکسری از خطرات عبارتند از :

نکاتی که بعد از ایمپلنت باید رعایت شود


چه در یک مرحله و چه در چندین مرحله اگر جراحی ایمپلنت دندان انجام می دهید ، ممکن است برخی از ناراحتی های معمول که مرتبط با هر نوع جراحی دندان است را تجربه کنید ، مانند :

بعد از جراحی ایمپلنت دندان ممکن است به داروهای ضد درد یا آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید. اگر تورم ، ناراحتی یا هر مشکل دیگری در روزهای بعد از عمل بدتر شد ، با پزشک خود تماس بگیرید.

بعد از هر مرحله از جراحی ، ممکن است لازم باشد که غذاهای نرم و آبکی بخورید در حالی که محل جراحی بهبود یافته باشد. به طور معمول ، بعد از جراحی از بخیه هایی استفاده می شود که گوشتی هستند و خود به خود در لثه حل می شوند. اما اگر بخیه های شما از این نوع نبود و از بین نرفت ، جای نگرانی نیست و پزشک آنها را برمی دارد.

انواع درمان ایمپلنت


ما در کلینیک شبانه روزی دکتر حکیم انواع مختلفی از درمان ایمپلنت دندان را ارائه می دهیم از جمله :

مواردی را درمان می کنیم که شما ۱ دندان از دست رفته یا ۱۰ دندان از دست رفته دارید!

یک گزینه درمانی برای بیمارانی که به دنبال یک راه حل سریع هستند!

از بهترین نوع و روش درمان برای ایمپلنت استفاده می کنیم تا دندان های جایگزین را در اسرع وقت تحویل دهیم که پایه ای محکم و پایدارتر برای شما ایجاد می کند.

این فرآیند باعث افزایش عرض و ارتفاع در محل کاشت می شود ، بنابراین کاشت دندان ، پایداری و دوام بیشتری خواهد داشت.

ما پل های ایمپلنت دندان ( قرار دادن چندین دندان در یک ردیف ) را به عنوان یک گزینه مناسب برای دندان مصنوعی یا پل های معمولی ارائه می دهیم. با وجود انواع مختلف درمان ، این احتمال وجود دارد که ما برای هر نوع مشکل دندان از دست رفته شما روش مناسبی داشته باشیم.

نکته : بعد از اینکه معاینه و آزمایش دندان شما توسط دندانپزشک انجام شود ، به شما اطلاع می دهیم که چه روش درمانی برای شما مناسب است.

نکته مهم : اگر لثه های شما از سلامت کافی برخوردار نیستند ، یا مشکل دهان و دندانی دیگری دارید ما نمی توانیم قبل از انجام ایمپلنت مشکل را حل کنیم و بعد از درمان مشکل کاشت دندان را انجام دهیم.

برای مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر در زمینه کاشت دندان می توانید با ما در ارتباط باشید ، در مورد هرگونه نگرانی خود صحبت کنید تا بهترین راه حل را برای شما ارائه دهیم.

نتیجه گیری


اکثر ایمپلنت های دندانی موفقیت آمیز هستند. با این حال ، گاهی اوقات ، استخوان فک نمی تواند با ایمپلنت فلزی اتصال برقرار کند. به عنوان مثال ، سیگار کشیدن ممکن است بعد از عمل کاشت شما را با عوارض جدی روبه رو کند و برای سلامت طولانی مدت لثه و استخوان اطراف ایمپلنت مضر باشد. قطع سیگار به میزان قابل توجهی موفقیت درمان ایمپلنت شما را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *