تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

ایمپلنت دندانی همانطور که از اسمش مشخص است یک دندان مصنوعی است که درون فک کار گذاشته می‌‌شود. نصب این قطعه کوچک یک اقدام زمان بر است. تا همین چند سال اخیر دندان پزشکان باید ناحیه مورد نظر را آماده می‌‌کردند تا بریج را درون فک قرار دهند و سپس دندان مصنوعی را به آن متصل کنند اما امروزه فناوری دیجیتال می‌تواند نمایی از ظاهر دندان یا دندان‌ها را پس از کاشت دندان مصنوعی در اختیار دندان پزشکان قرار دهد. برای این کار از مهندسی پیشرفته دیجیتال و کامپیوتر به منظور طراحی و ساخت آنچه که ایمپلنت دندانی نام دارد استفاده می‌شود. منظور از ایمپلنت دندانی چیست؟ پاسخ این سوال ساده است یعنی یک مهندس به کمک دندان پزشک به طراحی یک تصویر دیجیتالی و کامپیوتری از ایمپلنت می‌پردازد و برای این کار از ویژگی‌ها و مشخصات بیمار استفاده خواهد کرد. پس از آنکه این تصویر تهیه شد می‌‌توان به تنظیم و بهبود آن پرداخت تا با نیازهای خاص بیماران مطابقت داشته باشد. ایمپلنت درمانی در مقایسه با سایر روش‌های ترمیم دندان با مزایای بیشتری همراه است که البته با توجه به نوع فناوری مورد استفاده در این مرحله گران قیمت هستند. در دنیای امروز همه چیز به سرعت در حال تغییر و تکامل است و باید به زودی روش‌هایی با هزینه‌های کمتر برای افرادی ارائه شود که دوست دارند دندان‌های زیبا و لبخند جادویی داشته باشند.

 چرا باید از ایمپلنت دندان استفاده کرد؟ 


چرا باید از ایمپلنت دندان استفاده کرد؟

از علل کاشت دندان و ضرورت انجام ایمپلنت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 جراحی کم تهاجمی کاشت ایمپلنت دندان  


 جراحی کم تهاجمی کاشت ایمپلنت دندانی یک روش جراحی عالی است که جایگزین روش‌های جراحی قدیمی شده است و به این ترتیب باعث بسته شدن فضای بین دندان‌ها ناشی از فقدان یک یا چند عدد دندان خواهد شد. جراحی کم تهاجمی کاشت ایمپلنت دندانی علاوه بر اهمیتی که در عرصه زیبایی دارد می‌تواند یک بایت بسیار مناسب و پایدار را به وجود بیاورد و از همه مهمتر آنکه ظاهری طبیعی شبیه دندان‌های اصلی را ایجاد خواهد کرد. جراحی کم تهاجمی کاشت ایمپلنت دندانی امید پیشرفت‌های بیشتری را در عرصه کاشت ایمپلنت دندان می‌دهد و به عبارتی یک انقلاب عظیم را در زمینه ایجاد دندان‌های دائمی ارائه کرده است. معمولاً بیمارانی که دندان‌های خود را از دست داده ‌اند و از عدم تناسب دندان مصنوعی خود ناراحت هستند می‌‌توانند معمولاً در عرض دو جلسه جای خالی دندان‌های خود را پر کنند و از مزایای ایمپلنت‌های زیبایی بهره مند شوند. جراحی کم تهاجمی کاشت ایمپلنت دندانی به کمک فناوری عکس برداری سه بعدی و استفاده از روش‌های جراحی ثابت شده برای دستکاری کردن استخوان و بافت لثه انجام می‌شود. عکس برداری سه بعدی از استخوان فک، دندان پزشک را به یک تصویر قطعی می‌رساند و این امر باعث می‌شود به وقت جراحی افزایش پیدا کند و زمان لازم برای جراحی کاهش یابد. استخوان فک استخوان فک به کمک چند برش کوچک درون لثه و توسط وسایل جراحی خاص خم می‌شود و بسط می‌ابد. اما گاهی اوقات ممکن است برای ایجاد یک پایه مناسب به منظور کاشت ایمپلنت شما به پیوند استخوان نیاز داشته باشید تا امکان نصب ایمپلنت فراهم شود. در گذشته برای جراحی پیوند استخوان باید برش‌های بزرگ ایجاد می‌‌شد یا آنکه بخشی از بافت لثه برداشته می‌شد و بیمار باید چند ماه صبر می‌کرد تا گرافت استخوان برای نصب ایمپلنت آماده شود اما امروز به لطف فناوری جدید و کم تهاجمی جراحی ایمپلنت، درصد قابل توجهی از بیماران نیازی به پیوند استخوان ندارند و فوراً ایمپلنت آنها نصب می‌‌شود و این امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد. عکس برداری سه بعدی باعث می‌‌شود بیمار زمان کمتری را در مطب دندان پزشک سپری کند. معمولاً بیماران می‌‌توانند همان روز پس از کاشت ایمپلنت به محل کار خود برگردد و فعالیت‌های روزمره خود را آغاز نمایند.

 چه افرادی می‌‌توانند متقاضی جراحی کم تهاجمی کاشت ایمپلنت باشند؟ 


  چه افرادی می‌‌توانند متقاضی جراحی کم تهاجمی کاشت ایمپلنت باشند؟

جراحی کم تهاجمی کاشت ایمپلنت دندانی برای افراد زیر سودمند است:

 مزایای ایمپلنت دندان بدون جراحی چیست؟  


 کاشت ایمپلنت دندان با هدایت کامپیوتری در حال حاضر بدون ایجاد برش یا بخیه امکان پذیر است و این فرایند امروز به لطف پیشرفت فناوری میسر شده است و به دندان پزشکان کمک می‌کند بدون نیاز به برش یا انجام جراحی‌های خسته کننده که با دوران بهبود طولانی همراه است به انجام فرآیند کاشت دندان بپردازند. ایمپلنت دندان بدون جراحی و برش و بخیه با مزایای بسیار زیادی همراه است که باعث شده به یک روش پرطرفدار تبدیل شود. کاشت ایمپلنت بدون جراحی به دندان پزشک اجازه می‌دهد قبل از دست دادن به دهان بیمار به انجام جراحی کامپیوتری مجازی بپردازد که این امر باعث می‌شود و به جراحی برای دندان پزشک داده شود و ایمپلنت را با موفقیت نصب نماید. در این روش نیازی به برش و بخیه زدن لثه نیست. به این ترتیب بیمار دچار درد و ناراحتی بسیار کمی‌ می‌شود و دوران بهبود او کوتاه خواهد بود. برخی از مزایای بی شمار جراحی کاشت ایمپلنت بدون جراحی به شرح زیر می‌باشند:

 اگر شما قصد کاشت ایمپلنت دندانی را دارید باید مورد ارزیابی قرار بگیرید تا وضعیت استخوان فک شما بررسی شود. سلامت و همچنین شکل و ابعاد استخوان فک و به عبارتی ضخامت و عرض آن باید مشخص شود تا ساختارهای حیاتی آن از قبیل اعصاب و سینه بررسی گردد. دندان پزشک بر اساس نتایج به دست آمده از این معاینات می‌‌تواند به تایید قابلیت عملکردی فک شما برای کاشت ایمپلنت بپردازد. در صورتی که بافت استخوان فک شما کافی نباشد یا آنکه شما مشکلات دیگری داشته باشید نمی‌توان از روش‌های قدیمی کاشت ایمپلنت استفاده کرد از قبیل گرافت استخوان و لیفت سینوس که هر دو در کلینیک دندان پزشکی تهران انجام می‌شود. در حال حاضر کاشت ایمپلنت امروز با موفقیت بالایی انجام می‌شود و به شما برای بهبود کیفیت زندگی و ایجاد ظاهر مطلوب کمک خواهد کرد شما هیچ تفاوتی بین آن با دندان‌های طبیعی خود را احساس نخواهید کرد و می‌توانید از نتایج به دست آمده لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *