تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

متخصصان تا به امروز به توافق مشترکی بر سر اندازهٔ استاندارد و پذیرفته شده برای طبقه‌بندی ایمپلنت‌ها به‌عنوان سایز استاندارد یا بلند، کوتاه و بسیار کوتاه نرسیده‌اند. اگرچه برخی طول کاشت کمتر از 11 میلی‌متر، 10 میلی‌متر، 8 میلی‌متر و 7 میلی‌متر را به‌عنوان کاشت کوتاه تعریف کرده‌اند. طی سال‌های اخیر، مطالعات متعددی منتشر شده‌اند که استفاده از طول کاشت 8 میلی‌متر یا کمتر را به‌عنوان کاشت ایمپلنت کوتاه تعریف کرده‌اند و در سراسر جهان مورد استقبال و پذیرش قرار گرفته است؛ بنابراین، در این مقاله طول کاشت 8 میلی‌متر یا کمتر به‌عنوان کاشت ایمپلنت کوتاه استفاده می‌شود.

ایمپلنت‌های کوتاه دندان جایگزینی مناسب برای مواردی هستند که افراد به روش‌های بسیار پیچیده و پرهزینه نیاز دارند. میزان موفقیت و رضایت افرادی که از ایمپلنت‌های کوتاه استفاده کرده‌اند بسیار چشمگیر بوده است زیرا طول درمان کوتاه‌تری دارند و نسبت به سایر روش‌ها کم هزینه‌بر بوده و دارای عوارض جراحی کمتری هستند.

ایمپلنت‌های دندانی چیست؟


ایمپلنت دندان پست‌های تیتانیومی کوچکی است که جایگزین ریشه دندان‌های ازدست‌رفته می‌شود. آن‌ها از طریق یک جراحی ساده به استخوان فک وارد می‌شوند. بعد از قراردادن ایمپلنت در استخوان فک، یک تاج دندان پورسلین وصل می‌شود. در بعضی موارد، قبل از اینکه تاج در محل قرار گیرد لازم است که چندین ماه منتظر بمانید تا ایمپلنت با استخوان پیوند بخورد. در موارد دیگر، در همان روزی که ایمپلنت قرار داده می‌شود، می‌توانید دندان‌های جدید (اما موقتی) داشته باشید.

آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت هستید؟


کاشت موفقیت‌آمیز ایمپلنت نیاز به داشتن شرایط خاصی ندارد. برای اینکه شما کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت باشید، دارا بودن شرایط زیر کافی است:

بسته به شرایط منحصربه‌فرد هر مراجع، افراد ممکن است به برخی از درمان‌های اضافی مانند پیوند استخوان و پیوند سینوس نیازمند باشند تا آماده دریافت ایمپلنت شوند اما برخی مواقع ممکن است فرد نتواند از ایمپلنت برای جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته‌اش استفاده کند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نکتهٔ مهم این است که حتی اگر یک یا چند مورد از این مشکلات را داشته باشید، ممکن است همچنان کاندید خوبی برای دریافت ایمپلنت باشید. ما نیازهای منحصربه‌فرد مربوط به بهداشت دهان و دندان مراجعان را ارزیابی خواهیم کرد تا تعیین کنیم که آیا کاشت برای آن‌ها مناسب است یا خیر.

اگر می‌خواهید بدانید ایمپلنت‌های دندانی چگونه لبخندی را که همیشه می‌خواستید به شما می‌دهند، لطفاً برای مشاوره به دندانپزشکان محله فرمانیه، آجودانیه، نیاوران، شهید باهنر و اقدسیه مراجعه کنید.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟


ایمپلنت دندان اغلب گزینه ایده‌آل برای جایگزینی دندان طبیعی است، زیرا برخلاف روش‌های قدیمی جایگزینی دندان؛ مانند پل یا دندان مصنوعی، ایمپلنت دندان علاوه بر تاج، جایگزین ریشه دندان ازدست‌رفته نیز می‌شود.

ایمپلنت نیازی به حمایت دندان‌های مجاور ندارد زیرا هدف آن حمایت از ریشه دندان است.

بنابراین ایمپلنت‌های دندانی فواید زیادی دارند از جمله:

ایمپلنت کوتاه چیست؟


ایمپلنت کوتاه چیست؟

متخصصانی که برای اولین‌بار به ساخت ایمپلنت فکر کرده بودند هرگز چنین دید گسترده‌ای از استفاده از ایمپلنت‌ها نداشتند. اما یکی از این شرکت‌ها در سال 1985 دید متفاوتی به ایمپلنت‌ها پیدا کرد و سیستم ایمپلنت کوتاه را راه‌اندازی کرد. زمانی که جامعه دندانپزشکی از وجود این نوع ایمپلنت آگاه شدند تصور می‌کردند که این سیستم کارایی نخواهد داشت و به‌زودی از رده‌ خارج می‌شود اما آن‌ها کاملاً در اشتباه بودند. مهندسان توسعه‌دهنده سیستم ایمپلنت قادر به طراحی سیستم ایمپلنت کوتاه و منحصربه‌فرد اما به همان اندازه پشتیبانی‌کننده بودند. هنوز کسانی وجود دارند که اعتقادی به این ایمپلنت‌ها ندارند اما تحقیقات زیادی از این سیستم پشتیبانی می‌کنند.

ممکن است بپرسید که چرا دندانپزشکان از کاشت کوتاه استفاده می‌کنند. معمولاً زمانی که افراد برای ترمیم از دندانپزشک کمک می‌گیرند، سال‌هاست که دندان‌هایشان را از دست داده‌اند. در این موارد تحلیل استخوانی اتفاق افتاده داده است و ممکن است حتی استخوانی برای قراردادن ایمپلنت استاندارد وجود نداشته باشد. همچنین محل قرارگرفتن ایمپلنت ممکن است نزدیک به عصب باشد یا به سینوس حمله کند که هیچ‌کدام از این موارد خبر خوبی نیست. استفاده از ایمپلنت کوتاه در چنین مواردی تصمیمی ایده‌آل محسوب می‌شود. استفاده از ایمپلنت کوتاه را می‌توان با ایمپلنت‌های معمولی یا مینی ترکیب کرد تا حداکثر عملکرد را برای مراجعان به دست آورد. اگر فکر می‌کنید می‌توانید با توجه‌ به نیازهای خاص خود از این طرح‌های ایمپلنت جدید بهره‌مند شوید، به دندانپزشکان محله فرمانیه، آجودانیه، نیاوران، شهید باهنر و اقدسیه مراجعه کنید تا به همه سؤالات شما پاسخ داده شود و راه‌حل‌هایی مناسب با وضعیت دندان‌هایتان برای شما ارائه شود.

دلایل انتخاب ایمپلنت‌های کوتاه چیست؟


دلایل انتخاب ایمپلنت‌های کوتاه

در برخی موارد کاشت ایمپلنت در نواحی عقبی با چالش‌های آناتومیک روبرو می‌شود. این چالش‌ها به دلایلی مانند ارتفاع محدود استخوان عمودی به وجود می‌آید که علت آن گسترش سینوس فک بالا یا مجاورت با عصب آلوئولار تحتانی است.

برای غلبه بر این شرایط چالش‌برانگیز، ایمپلنت‌های کوتاه، 6 میلی‌متری، یک گزینه درمانی قابل‌اعتماد هستند. ایمپلنت‌های کوتاه:

هزینه ایمپلنت کوتاه در اقدسیه و نیاوران


روند بازگرداندن لبخند زیبا به هریک از مراجعان عزیزمان، فرایندی منحصربه‌فرد و بسیار دقیق است و به همین دلیل هزینه ایمپلنت کوتاه دندان برای هر فرد متفاوت است. در درمان تخصصی؛ از ملزومات جراحی گرفته تا گزینه‌های منحصربه‌فرد طراحی لبخند، فاکتورهای زیادی وجود دارند که بر هزینه تأثیر می‌گذارند، از جمله:

بهترین راه برای به دست آوردن قیمت دقیق، مراجعه حضوری برای مشاوره است. صحبت از هزینه‌ها بدون ارزیابی حضوری و بررسی همهٔ عوامل می‌تواند گمراه‌کننده باشد و به ضرر شما است.

فک


زمان مناسب برای ایمپلنت

زمان مناسب برای ایمپلنت

شاید ندانید که استخوان فک شما شباهت زیادی به عضله دارد، از این جهت که باید مرتباً تحریک شود تا حجم خود را حفظ کند؛ بنابراین، وقتی دندان برداشته می‌شود یا به طور طبیعی می‌افتد، استخوان فک تقریباً بلافاصله شروع به خراب‌شدن می‌کند. در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که طی یک سال از زمان از دست دادن دندان، 20 تا 30 درصد از ضخامت استخوان کاسته می‌شود. خوشبختانه ایمپلنت‌های دندانی می‌توانند جای دندان‌های طبیعی را بگیرند تا محرک مورد نیاز فک را تأمین کنند. اگر کاشت ایمپلنت زود انجام شود، احتمال نیاز به پیوند استخوان بسیار کاهش می‌یابد.

چند دندان را می‌توان با ایمپلنت جایگزین کرد؟

شما می‌توانید یک یا چند دندان و یا تمام دندان‌های خود را با ایمپلنت جایگزین کنید. نکته جالب این است که برای هر دندان ازدست‌رفته، نیازی به کاشت یک ایمپلنت نیست. در واقع حدود دو ایمپلنت کافی است تا جایگزین دندان‌های مصنوعی فک پایین شود و در حدود چهار ایمپلنت می‌تواند یک مجموعه کامل و دائمی از دندان‌های بالا و پایین را حمایت کند.

آیا جراحی ایمپلنت دندان دردناک است؟

این یکی از رایج‌ترین نگرانی‌هایی است که افرادی که به فکر کاشت هستند با آن درگیرند. درصورتی‌که کاشت ایمپلنت توسط دندانپزشک باتجربه انجام شود، قراردادن اکثر ایمپلنت‌های دندانی بسیار ساده است و تنها در حدود ده تا پانزده دقیقه طول می‌کشد تا قسمت جراحی تکمیل شود. بااین‌حال، موارد پیچیده‌تر ممکن است بیشتر طول بکشد.

اکثر ایمپلنت‌ها با بی‌حسی موضعی دندان قرار می‌گیرند. اگرچه تزریق بی‌حسی موضعی می‌تواند کمی باعث گزگز شود اما به‌محض بی حس شدن، در طول دوره درمان خود دردی را احساس نخواهید کرد.

در حین کار کمی فشار احساس خواهید کرد و همچنین در مرحله سوراخ کردن مقداری لرزش خواهید داشت، اما به‌هیچ‌وجه دردناک نخواهد بود.

آیا ایمپلنت کوتاه می‌تواند جایگزین دندان مصنوعی شود؟

دندان مصنوعی به دلیل مشکل در استفاده و تأثیر آن بر تمام جنبه‌های زندگی، کابوس بیشتر بیماران است. تعداد کمی ایمپلنت کوتاه می‌تواند جایگزین دندان مصنوعی تکه‌ای شود. همچنین برای کسانی که از دندان مصنوعی کامل استفاده می‌کنند دو راه‌حل وجود دارد. آن‌ها می‌توانند دندان مصنوعی را در جای خود با ایمپلنت نگه دارند و یا به طور کامل ایمپلنت را جایگزین دندان‌های مصنوعی‌شان کنند. ایمپلنت کوتاه مطمئناً شگفت‌انگیزترین تحول دندانی موجود است.

در حین بهبودی ایمپلنت چه جایگزینی برای دندان‌ها می‌توان استفاده کرد؟

گزینه‌های زیادی در دسترس است و آن‌ها با توجه‌ به نیازهای خاص شما شخصی‌سازی می‌شوند. اگر در حین بهبودی ایمپلنت‌ها به دندان جایگزین نیاز دارید، امکان ساخت دندان مصنوعی متحرک یا بریج موقت برای شما وجود دارد. اگر تمام دندان‌هایتان را از دست داده‌اید، ما معمولاً می‌توانیم اندازه دندان مصنوعی فعلی شما را اصلاح‌ کرده یا برایتان دندان مصنوعی موقت جدید بسازیم.

اگر دندان مصنوعی ثابت را در طول دوره ترمیم ترجیح می‌دهید، ممکن است دندان‌های موقتی در همان روز ساخته و قرار داده شوند. بسته به شرایط خاص شما، برخی از کاشت‌ها را می‌توان در همان روز قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *