تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

یکی از رایج‌ترین دلایلی که افراد به خاطر آنها از مراجعه به دندانپزشک اجتناب می‌کنند، ترس یا اضطراب مربوط به اقدامات درمانی دندان است. استرس یا اضطراب دندانپزشکی می‌تواند به دلیل ترسیدن از درد یا تجربه منفی باشد. اگر درباره دندانپزشک خود چنین احساسی دارید، باید بدانید شما یکی از میلیون‌ها نفری هستید که احساسات مشابهی را درباره ملاقات‌های دندانپزشکی خود تجربه می‌کنند.
حتی اگر دندان پزشکی برای افزایش راحتی بیماران، قدم‌های بزرگی برداشته باشد، باز هم استفاده از روش‌های سنتی می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی و درد برای برخی از بیماران شود که باعث می‌شود این افراد به طور کامل از مراجعه به دندانپزشک اجتناب کرده و سلامت دندان‌های خود را به خطر بیاندازند. با این حال طی چند دهه گذشته، فناوری‌ها باعث بهبود سلامت دندان شده‌اند. با پیشرفت‌های اخیر در زمینه فناوری و دندانپزشکی، اکنون شما می‌توانید در بسیاری از بهترین کلینیک‌های دندانپزشکی، دندانپزشکی بدون درد را تجربه کنید. در کلینیک دندانپزشکی تهران دنتال، از روش جدیدی برای تزریق بدون درد در دندانپزشکی استفاده می‌شود.

دندانپزشکی بدون درد چیست؟


دندانپزشکی بدون درد شامل استفاده از فناوری‌های مختلف همراه با آگاهی صحیح از فیزیولوژی و مدیریت آرام بافت است که تجربه بدون دردی از دندانپزشکی را برای شما به ارمغان می‌آورد. ما در کلینیک دندانپزشکی تهران دنتال احساس شما را درک می‌کنیم و برای کمک به بیماران خود در دریافت راحت اقدامات دندانپزشکی مورد نیاز، عمل‌های دندانپزشکی را در مناسب‌ترین محیط ممکن ارائه می‌کنیم.
معمولاً علت اضطراب، ترس از چیز های ناشناخته است. کلینیک دندانپزشکی تهران دنتال یکی از بهترین کلینیک‌های دندانپزشکی در تهران است که از یک متد کاملا شفاف پیروی می‌کند که شامل گرفتن عکس از دندان‌های شما و آموزش شما درباره نگرانی‌های خود، راه حل‌های ممکن و اولویت‌های شما است. این فرایند، امکان تصمیم گیری آگاهانه‌تر، انطباق پذیری بیشتر و دستیابی به نتایج و تجارب دلپذیر از دندانپزشکی را فراهم می‌نماید. ممکن است حتی این فرآیند نیز به دلیل تجربه ناخوشایند در گذشته نزدیک یا حتی در دوران کودکی، برای برخی از بیماران کافی نباشد. برای سطوح بالاتر اضطراب، راه حل‌های پیشرفته‌تری مانند استفاده از آرام بخش نیز وجود دارد.

مزایای دندانپزشکی بدون درد برای سلامت دهان و دندان


آیا می‌دانستید ۶۱ درصد از مردم جهان از مراجعه به دندانپزشکی می‌ترسند؟ اگرچه برخی از آنها حتی از بو و صدای مطب دندانپزشکی نیز متنفر هستند اما بیشترین میزان بیزاری و نفرت، مربوط به عمل‌های دندانپزشکی است.
اگر به دلیل ترس از تجربه درد از انجام اقدامات دندانپزشکی خود اجتناب می‌کنید، ممکن است از شنیدن این که می‌توانید یک دندانپزشک بدون‌درد پیدا کنید، شگفت زده شوید. این متخصصان دندانپزشکی برای اقدامات دندانپزشکی خود از ابزارهای مدرن و انواع مختلف آرام بخش استفاده می‌کنند.
در ادامه این مقاله می‌توانید با چهار مزیت دندانپزشک بدون درد آشنا شوید.

می‌توانید تعداد جلسات مراجعه خود را کاهش دهید.

اگر به اقدامات دندانپزشکی زیادی احتیاج داشته باشید، دندانپزشکی بدون درد می‌تواند درمان‌های مختلف را برای شما ترکیب کند تا مجبور نباشید جلسات بیشتری به دندان پزشکی مراجعه کنید و دردسر کمتری را متحمل شوید.
پس از آن که دندانپزشکی را پیدا کردید که از آرام بخش استفاده کند، گزینه‌های مختلفی برای درمان آن در دسترس شما قرار می‌گیرد که این گزینه‌ها از مصرف قرص قبل از درمان تا دریافت دارو از طریق تزریق وریدی متفاوت هستند. دریافت مقادیر مختلف آرام بخش می‌تواند مدیریت درد برای چندین بار پر کردن دندان، عصب کشی و کشیدن دندان را برای شما آسان‌تر کند.
علاوه بر این هنگامی که شما در آرامش به سر می‌برید، دندانپزشک می‌تواند با سرعت بیشتری کار خود را انجام دهد.

احتمال اینکه شما از انجام اقدامات دندانپزشکی خود اجتناب کنید، کمتر خواهد بود.

هنگامی که از مراجعه خود به مطب دندانپزشک تجربه بدون دردی داشته باشید، منظم‌تر از قبل به مطب دندانپزشک مراجعه خواهید کرد که این امر برای سلامت دهان و دندان شما مفید خواهد بود.
هر دو سال یکبار مراجعه به دندانپزشک برای معاینه و تمیز کردن دندان‌ها، به دندانپزشک کمک می‌کند تا مشکلات کوچک را قبل از آنکه به مشکلات بزرگتری منجر شوند که می‌تواند باعث از دست دادن دندان و درمان‌های پرهزینه‌تر شود، تشخیص دهد. همچنین در صورت مراجعه منظم، هرگونه بیماری لثه و سرطان دهان زودتر مشخص خواهد شد تا درمان مناسب آنها آغاز شود.
اگر شما به یک درمان اساسی احتیاج داشته باشید، انتخاب آرام بخش می‌تواند درمان را برای شما بسیار راحت‌تر کند. در این صورت در روزهای قبل از عمل روز آرامش بیشتری خواهید داشت.

عمل دندانپزشکی شما می‌تواند با تهاجم کمتری همراه باشد.

فرقی ندارد که عمل دندانپزشکی شما چه چیزی باشد، خواه پر کردن دندان باشد، خواه یک درمان لثه، در هر صورت دندانپزشکی بدون درد اغلب می‌تواند گزینه‌های کم تهاجمی را ارائه کند که هدف از آن کاهش درد و حفظ ساختارهای دهانی شما است.
به عنوان مثال دندانپزشکی بدون درد اغلب می‌تواند حفره‌های دندان را زودتر تشخیص داده و کمترین مقدار مینای دندان را از بین ببرد. آنها همچنین می‌توانند عمل جراحی بدون تیغه را انجام دهند و گزینه‌های جایگزینی برای تزریق‌های دندان سنتی ارائه کنند که باعث می‌شوند نیاز کمتری به تحریک با سوزن داشته باشید.

دندان پزشک شما می‌تواند بهتر از عهده نیازهای خاص شما بربیاید

اگر شما مشکلاتی مانند اوتیسم، رفلکس حلقی قوی یا اضطراب شدید داشته باشید، دندانپزشکی بدون درد برای تحقق نیازهای بهداشت دهان و دندان شما مناسب‌تر خواهد بود. داروهای آرامبخش دندان مانند اکسید نیتروژن و تزریق آرام بخش از طریق ورید می‌تواند به شما کمک کند تا در یک حالت آرام و باثبات بمانید و رفلکس حلقی شما را مهار کند.
دندانپزشکی بدون درد علاوه بر ارائه آرام بخش، از تکنیک‌های آرام‌تری استفاده می‌کند که باعث می‌شوند بیمار تجربه بهتری از اقدامات دندانپزشکی خود داشته باشد.

دندانپزشکی با آرامبخش


آرام بخش نیتروز اکسید

آرام بخش نیتروز اکسید

آرامبخشی با نیتروز اکسید، بی‌خطرترین روش آرام بخشی است که معمولاً برای کودکان و بزرگسالان استفاده می‌شود. نیتروز اکسید همچنین با نام گاز خنده شناخته می‌شود؛ زیرا یک اثر تسکین دهنده دارد که باعث از بین رفتن اضطراب و آرامش بیشتر می‌شود. در حقیقت بسیاری از بیماران پس از تنفس این گاز، احساس سرخوشی می‌کنند و به همین دلیل به آن گاز خنده گفته می‌شود. تمام دندانپزشکان کلینیک ما برای استفاده از نیتروز اکسید آموزش دیده‌اند و دارای گواهینامه هستند. نیتروز اکسید قبل از شروع عمل دندانپزشکی از طریق یک ماسک تنفسی (روش استنشاق) به بیمار داده می‌شود و در تمام مراحل وجود دارد که امکان سریع‌تر و موثر‌تر انجام شدن عمل‌ها را فراهم می‌کند.
پس از آنکه درمان شما به پایان رسید، دندانپزشک یا تیم دندانپزشکی، نیتروز اکسید را خاموش می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند به مدت ۲ تا ۳ دقیقه اکسیژن خالص تنفس کنید تا اثر گاز خنده برطرف شود. از آنجا که پس از برداشتن ماسک، این گاز به سرعت از سیستم بدن شما خارج می‌شود، رانندگی کردن برای بازگشت به خانه و ادامه فعالیت‌های عادی برای شما خطری نخواهد داشت. همچنین استفاده از آن برای کودکان هیچ خطری ندارد.
این رویکرد علاوه بر کمک به کاهش اضطراب، نواحی که تحت تاثیر گاز قرار می‌گیرند را بی‌حس می‌کند. بنابراین بیمار نمی‌تواند کار دندانپزشک در دهان خود را احساس کند. دندانپزشکی بدون درد توسط بسیاری از دندانپزشکان خوب انجام می‌شود تا تجربه مثبتی از دندانپزشکی برای شما به ارمغان بیاورد.

دارو

دارو برای دندانپزشکی

به عنوان دارو برای بیمار، دوزهای سبک بنزودیازپین تجویز می‌شود. این دارو باید یک شب قبل از قرار دندانپزشکی شما مصرف شود. این دارو معمولا تاثیر بسیار خوبی در بزرگسالان و کودکان دارد اما پس از مصرف آن می‌توانید برای رفتن به کلینیک یا برگشتن از آن رانندگی کنید.

تزریق آرام بخش وریدی

طبق قوانین وضع شده توسط نهادهای پزشکی در هندوستان، فقط متخصصین بیهوشی می‌توانند از این روش استفاده کنند. در طول عمل، فرد هیچ خاطره‌ای از فرایند انجام شده نخواهد داشت. بیمار پس از انجام عمل تا چندین ساعت احساس خواب‌آلودگی خواهد داشت و نمی‌تواند به درستی صحبت کند و تا ۲۴ ساعت پس از بازگشت از مطب دندانپزشکی قادر به رانندگی نخواهد بود.

بیهوشی عمومی

این نوع از عمل باید در بیمارستان انجام شود. متخصص بیهوشی آزمایشات خاصی انجام می‌دهد تا تشخیص داده شود که بیمار برای بیهوشی عمومی مناسب است. انجام بیهوشی نیز توسط متخصص بیهوشی صورت می‌گیرد. در صورتی که از بیهوشی عمومی استفاده شود، عمل مربوطه فراتر از یک اقدام دندانپزشکی ساده است. شما باید ۶ ساعت قبل از عمل بستری شوید و پس از ۲۴ ساعت از بیمارستان مرخص خواهید شد.

سایر فناوری‌های پیشرفته

لیزر در عمل‌های دندانپزشکی

عمل دندانپزشکی با استفاده از لیزر باعث افزایش کارایی، عدم خونریزی و راحتی عمل می‌شود و همچنین بهبودی را تسریع می‌کند. استفاده از لیزر در عمل‌های دندانپزشکی همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا یک تجربه دندانپزشکی بدون درد داشته باشید.

تزریق Wand

تزریق Wand

تزریق Wand با استفاده از ابزار Wand STA یک روش بی‌حسی موضعی مخصوص قرن بیست و یکم است. بیش از ۱۵۰ سال است که سرنگ‌ها در صنعت پزشکی بدون تغییر باقی مانده‌اند اما امروزه سیستم بی‌حسی و بیهوشی با استفاده از رایانه ارائه می‌شود که دندانپزشکی بدون درد را محقق می‌سازد.
سیستم بی‌حسی رایانه‌ای با بهبود رضایت بیمار، ایجاد اعتماد و فراهم نمودن زمینه برای بازگشت مجدد بیمار، باعث پیشرفت دندانپزشکی بدون درد شده است. این سیستم، بی‌حسی تک دندان را به صورت قابل پیش‌بینی و بسیار موفق انجام می‌دهد. بازخورد دیداری و شنیداری در زمان حقیقی، شناسایی دقیق موقعیت صحیح برای تزریق درون رباط را محقق می‌سازد و اگر سوزن تزریق در محل صحیح خود قرار نداشته باشد یا به هر دلیلی مسدود شده یا فشار زیادی وارد کند، به شما اطلاع می‌دهد تا قبل از تخلیه کارتریج، تزریق را متوقف کنید .
هندپیس Wand با یک قلم منحصر به فرد و به سبکی پر، کنترل لمسی بی نظیر و راحتی بیشتری را برای ارائه دهنده فراهم کرده و اضطراب را در بیماران کاهش می‌دهد.
میزان جریان کنترل شده توسط رایانه به معنای این است که در حین تزریق، ماده بی‌حسی با کنترل اتوماتیک و تنظیم فشار و در یک میزان دقیق و ثابت زیر آستانه درد بیمار تزریق می‌شود و باعث می‌شود برای به حداکثر رساندن قابلیت پیش بینی تزریق، یک جریان ثابت و سازگار ارائه شود. استفاده از این روش دارای سه سرعت مختلف است که هر کدام دارای سرعت جریان متناسب با هر روش تزریق هستند.

سیستم بی‌حسی Wand با کمک رایانه، به دندان پزشکان کمک می‌کند تا به موارد زیر دست پیدا کنند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *