تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

untitled

عصب‌کشی عملی است که به‌ منظور حفظ یک دندان دچار عفونت انجام می‌شود. در این روش، مغز آسیب‌دیده یا عفونی دندان خارج‌ شده، عفونت ریشه‌کن و کانال‌های خالی پر می‌شوند. درمان اولیه برای درمان پوسیدگی دندان و منبع عفونت مغز دندان ضروری است. همچنین باید بررسی شود که آیا می‌توان ساختار تخریب‌شده‌ی دندان را بازسازی کرد؟ اگر شکستگی دندان به مغز آن رسیده و یا عفونت با بیماری‌های لثه همراه باشد، حفظ دندان در صورت امکان بسیار مشکل خواهد بود.

علائمی که نشان می‌دهد دندان نیاز به عصب کشی دارد


علائمی که باید به آنها توجه نمائید عبارتند از:

هر چند گاهاً علامتی از خود نشان نمی‌دهد.

نحوه انجام جراحی ریشه دندان


عصب کشی دندان اغلب در یک یا دو مراجعه به دندانپزشک انجام می‌شود و شامل مراحل زیر است:

مراقبت‌های بعد


با دندان عصب کشی شده خود تا زمانی که توسط دندانپزشکتان ترمیم نشده، چیزی نجوید. دندان ترمیم نشده مستعد شکستن است، به همین دلیل بهتر است جهت ترمیم کامل دندان خود هر چه سریع‌تر به دندانپزشک مراجعه نمایید. به جزء این مورد، فقط باید بهداشت دهان و دندان خود، یعنی مسواک زدن، نخ دندان کشیدن یا چک‌آپ منظم دندانپزشکی را رعایت نمایید.

اغلب دندان‌های عصب کشی شده، به اندازه یک دندان طبیعی دوام دارند. در موارد کمی، دندان عصب کشی شده به‌طور کامل التیام پیدا نمی‌کند و درد آن ادامه پیدا می‌کند. گاهاً ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها پس از درمان، دندان دچار درد شود. در چنین مواردی، اغلب انجام جراحی ریشه دندان می‌تواند به حفظ دندان کمک کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *