تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

از روکش ونیرهای کامپوزیتی برای اصلاح و بهبود رنگ، شکل و اندازه دندان‌ها استفاده می‌شود تا ظاهر آن‌ها را زیباتر کند. از این ونیرها می‌توان برای رفع لب پریدگی‌های جزئی و ترک‌های دندان استفاده کرد. این روکش‌ها از روکش‌های پروسلینی یا همان لمینت های دندانی متفاوت هستند، تفاوت آن‌ها در این است که برای روکش کامپوزیتی باید دندان کمی تراشیده شود و این درمان را می‌توان در یک جلسه تکمیل کرد. اگرچه برخلاف روکش لمینت دندان، روکش‌های کامپوزیت مستعد لکه‌دار شدن هستند و ممکن است دوام چندانی نداشته باشند. برای ساخت ونیر کامپوزیت، مواد کامپوزیتی روی سطوح جلویی دندان‌ها قرار داده شده و به شکل مورد نظر فرم داده می‌شوند و این درمان زیر دست یک دندانپزشک زیبایی باتجربه انجام می‌گیرد. با روکش‌های زیبایی کامپوزیتی، به آن لبخندی که همیشه می‌خواستید می‌رسید؛ اما ممکن است از خود بپرسید که هزینه آن‌ها چقدر است. اگرچه عوامل زیادی در هزینه‌ی کامپوزیت دندان تأثیرگذار است، ما در اینجا آنچه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که برای هزینه کامپوزیت دندان در نظر گرفته می‌شوند.

[sv slug=”alert”]

 در کلینیک دندانپزشکی تهران اطمینان حاصل می‌کنیم که بیمارانی که به دنبال انجام ونیرهای زیبایی هستند، قبل از تصمیم گیری با روند، سیر زمانی و نتیجه‌ی نهایی کار کاملاً آشنا شوند. اجحاف داشتن به این روند به آرامش خاطر بيماران قبل از سرمایه‌گذاری در چنين تغییری در حالت دندان‌ها و لبخندشان كمك می‌کند

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌های [sv slug=”number”]  تماس حاصل فرمایید.

[sv slug=”alert1″]

ونیرهای کامپوزیتی برای چه مشکلاتی بکار می‌روند؟


ونیرهای کامپوزیتی برای چه مشکلاتی بکار می_روند؟-min

از روکش‌های کامپوزیت می‌توان همانند روکش‌های لمینت دندان، برای درمان طیف گسترده‌ای از مشکلات دندانپزشکی زیبایی استفاده کرد. این مشکلات شامل موارد زیر می‌باشند:

ونیرهای کامپوزیتی تا چه مدت دوام دارند؟


این موضوع به عوامل زیادی مانند نوع مواد کامپوزیتی مورد استفاده (تفاوت زیادی در کیفیت مواد کامپوزیت مختلف وجود دارد)، مراقبت‌های بعد از درمان و عادت‌های بیمار (به طور مثال اگر بیمار به زیاد نوشیدن نوشیدنی‌های مضر و یا دندان قروچه خود ادامه دهد، ماندگاری این روکش ها کمتر خواهد بود) بستگی دارد. به‌طور متوسط ​​، ونیرهای کامپوزیت می‌توانند بین 2 تا 5 سال دوام داشته باشند.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟


ونیرهای کامپوزیتی دندان ارزان‌تر هستند اما دیگر استاندارد مراقبت محسوب نمی‌شوند. تعداد بسیار کمی از مطب‌های دندان‌پزشکی هنوز از روکش‌های کامپوزیت استفاده می‌کنند، زیرا از مواد کامپوزیت رزین ساخته‌شده‌اند که به طور معمول با گذشت زمان رنگشان تغییر می‌کند. همچنین آن‌ها به اندازه روکش‌های لمینت از مواد مستحکم برخوردار نیستند و راحت‌تر لب پریده و شکسته می‌شوند. از طرف دیگر لمینت دندان استاندارد درمانی محسوب می‌شوند. آن‌ها نهایت زیبایی و استحکام را دارند و همین امر باعث می‌شود تا روش انتخابی و ترجیحی دندان‌پزشکان برای استفاده در روش‌های زیبایی دندان باشند.

عواملی که بر قیمت ونیرهای کامپوزیتی دندان تأثیر می‌گذارد


عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است در هزینه روکش‌های زیبایی دندان شما تأثیر بگذارد. این عوامل شامل موارد زیر می‌شوند:

مشکلات قبلی

قبل از اینکه بفهمید هزینه کامپوزیت دندان چقدر است، باید در مورد وضعیت فعلی دندان‌های خود فکر کنید.

کامپوزیت دندانی فقط برای دندان‌های سالم که دارای شرایط خوبی هستند مناسب است. هیچ دندان‌پزشک معتبری نمی‌تواند پوسیدگی دندان را بدون درمان با روکش کامپوزیت بپوشاند. با این کار آسیب در زیر روکش ادامه خواهد یافت به بیشتر و بدتر می‌شود.

هنگام محاسبه هزینه‌ها، هر کار و درمانی را که ممکن است قبل از روکش انجام دهید در نظر بگیرید: آیا دندان‌هایتان اول باید صاف و مرتب شوند؟ آیا دندان‌هایتان نیاز به پر کردن یا ترمیم‌های دیگری دارند؟

کیفیت

تقریباً مانند هر چیزی که خریداری می‌کنید، کیفیت یک عامل تعیین کننده در هزینه‌ی کامپوزیت دندان خواهد بود. در حالت ایده آل، شما بهترین ونیرهای کامپوزیتی دندان را با بالاترین کیفیت مواد خریداری می‌کنید؛ اما اگر می‌خواهید که بدون هدر دادن پولتان، ونیرهای کامپوزیتی دندانی داشته باشید، باید تصمیم‌های جدی بگیرید.

کیفیت فقط به مواد مربوط نمی‌شود. ساخت روکش دندان، یک مهارت تکنیکی است. اگر می‌خواهید این کار به درستی انجام شود، باید دندانپزشکی را پیدا کنید که مهارت فنی و هنری برای ساخت ونیرهایی با فرمی طبیعی داشته باشد.

باید قبل از تصمیم گیری، به نمونه کارهای دندان‌پزشکان نگاه کنید تا ببینید که نحوه‌ی کارشان چگونه است. شاید نیاز باشد که برای به دست آوردن چیزی که می‌خواهید و با آن راحت خواهید بود، هزینه بیشتری بپردازید.

هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، به دنبال ارزانی نباشید. اگر از روکش‌های خود راضی نیستید و یا آن‌ها به‌راحتی نصب نشده‌اند، می‌تواند هزینه‌های ترمیم اضافه‌ای را دربرداشتن باشد.

تعداد دندان‌ها

کامپوزیت‌های دندانی بر اساس یک دندان -یک دندان ساخته و نصب می‌شوند. این کار شماست که تصمیم بگیرید چند روکش نیاز دارید.

اگر می‌خواهید کل دندان‌های جلویی‌تان سفید و یکدست شود، در این صورت هزینه‌های بیشتری را نسبت به زمان که تنها می‌خواهید یک دندان مشکل‌دارتان را بپوشانید، صرف خواهید کرد. اگر هزینه درمان برایتان مهم است، باید به‌دقت بررسی کنید که واقعاً تا چه اندازه به روکش کامپوزیت نیاز دارید. ازآنجاکه این درمانی، جنبه‌ی زیبایی دارد، ممکن است فقط با پوشاندن چند دندان جلویی مشکل‌دار، از ظاهر ناخوشایند آن‌ها خلاص شوید. شاید بتوانید با ترمیم‌های سنتی و تمیز کردن دندان‌های دیگر، کارتان را انجام دهید؛ ترکیب کردن و تطابق دادن این روش‌ها با کامپوزیت، ممکن است راهی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ی شما باشد.

مواد

می‌توانید از بین مواد مختلف، برای روکش‌های زیبایی دندان خود انتخاب کنید و این انتخاب تأثیر عمده‌ای بر هزینه خواهد داشت. دو انتخاب اصلی لمینت دندان و کامپوزیت می‌باشند.

از بین این دو، ونیرهای سرامیکی یا لمینت دندان، گزینه سخت‌تر و مستحکم‌تری هستند. این نوع روکش ها بیشتر در هنگام بدفرمی‌ها یا آسیب‌های قابل‌توجه و جدی در دندان وجود دارد، ترجیح داده می‌شوند، برای روکش لمینت، یک لایه بسیار نازک از روی دندان تراشیده می‌شود که روکش لمینت به آن وصل می‌شود.

رزین کامپوزیت گزینه ارزان‌تری است، البته بیماران هنوز هم می‌توانند انتظار بسیار خوبی با روکش‌های کامپوزیت داشته باشند. برخلاف لمینت دندان، کامپوزیت به دندان اضافه می‌شود و فرم داده‌شده و به شکل موردنظر درمی‌آید. این باعث می‌شود ونیرهای کامپوزیتی برگشت‌پذیر باشند، اما نتیجه نهایی به مهارت هنری دندان‌پزشک بستگی دارد.

روکش‌های لمینت دندان معمولاً برای طراحی و نصبشان، نیاز به چند جلسه دارند. رزین کامپوزیت روشی تک جلسه‌ای است، زیرا این فرایند از ابتدا تا انتها مستقیماً بر روی خود دندان اعمال می‌شود.

مکان 

درنهایت، موقعیت مکانی شما ممکن است در هزینه‌هایی که با آن روبرو می‌شوید، تأثیر بگذارد. اگر در محل یا شهری با جمعیت زیاد زندگی می‌کنید، انجام کامپوزیت دندان برایتان آسان‌تر خواهد بود. ساخت روکش مستلزم ترکیبی از مهارت‌های هنری و فنی است. یک دندان‌پزشک در محلی کوچک ممکن است شرایط لازم را برای انجام کار نداشته باشد. در مناطق روستایی، شاید نیاز باشد که هزینه‌های سفر به شهری دیگر برای دسترسی به پزشکی که این درمان را انجام میدهد و اقامت در آنجا را در هزینه‌های درمان مدنظر بگیرید.

 روش‌های جایگزین برای ونیر کامپوزیت چیست؟


این بستگی به مشکلات زیبایی و ظاهری زمینه‌ای دارد، اما به طور کلی گزینه‌های دیگر شامل ترمیم‌های سرامیکی مانند ونیرها و تاج‌های دندان یا درمان ارتودنسی برای بستن فاصله‌ها و صاف کردن دندان‌های کج می‌باشند. در طی یک مشاوره، شما می‌توانید در مورد تمام گزینه‌های ممکن که در دسترس شما است و همچنین در مورد مزایا و مضرات هر گزینه صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *