تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

loominerz

لومینرز نوعی روکش زیبایی نازک ونیر است که به دلیل حداقل آماده‌سازی و تراش دادن دندان یا عدم نیاز به آماده‌سازی مورد توجه دندانپزشکان و بیمارانی است که می‌خواهند طرح لبخند را ضمن حفظ کردن ساختار دندان اصلاح کنند. لومینرز روشی مناسب برای بستن فاصله بین دندانی و اصلاح نامرتبی‌ها و کجی‌های جزئی دندان‌ها است.  دندانپزشکان لومینرز را برای درمان زردی و بدرنگی، لب پر شدن یا شکستگی یا کج و نامرتب بودن دندان توصیه می‌کنند. لومینیرز غالباً به کوتاه کردن، تراش دادن یا ساییدن ساختار دندان نیازی ندارد و روکش نازک ونیر بدون آسیب زدن به ساختار دندان محکم روی سطح جلوی دندان چسبانده می‌شود. به همین دلیل است که لومینرز دندان درمانی با حداقل تهاجم محسوب می‌شود.

برای مشاهده فیلم لومینیرز دندان و اطلاعات کامل آن به صفحه لومینیرز در سایت مطب تهران اسمایل مراجعه کنید دکتر کیهانی درحال نصب لمینت کم تراش روی دندانهای مراجعه کننده هستند با دیدن فیلم تمام سوالات شما درباره میزان تراش دندانها رفع می شود.

 

تفاوت لومینرز با ونیرهای معمول


loominerz1

لومینرز از نظر باریک بودن، ضخامتی حدود 0.2 میلی‌متر، یعنی به باریکی لنز چشم و همچنین از نظر شفافیت و هم‌رنگ دندان بودن درمان دندانپزشکی زیبایی منحصر به فردی به شمار می‌رود که ظاهری کاملاً شبیه به مینای دندان را ایجاد می‌کند. ونیر معمولی ضخیم‌تر از لومینرز است و ساختار اصلی دندان باید ساییده شود تا فضای لازم برای چسباندن آن ایجاد شود، اما لومینیرز آن‌قدر باریک است که هیچ نیازی به تراش دادن دندان ندارد یا بخش بسیار ناچیزی از دندان ساییده می‌شود. به علاوه این روکش زیبایی نازک استحکام بالایی دارد، در برابر سایش مقاوم است و بیش از 20 سال روی دندان باقی می‌ماند.

مزایای لومینیرز


مزایای این روکش نازک ونیر عبارت است از:

 موارد کاربرد ونیرهای لومینرز


از بین بردن لکه‌ها و بدرنگی‌های دندان و سفید کردن دائمی دندان‌ها

loominerz2

زردی و لکه شدن دندان یکی از ناراحتی‌های شایع دندانی است. بلیچینگ یا سفید کردن دندان درمانی پرکاربرد است، اما تمام لکه‌های دندان را از بین نمی‌برد و نتایج آن ماندگار نیست. اما پس از لومینیرز می‌توانید هر چه می‌خواهید بخورید و بیاشامید، و در عین حال لبخندی سفید و درخشان را برای مدتی طولانی به لب داشته باشید.

ترمیم دندان‌های شکسته و لب‌پر شده

loominerz32

یکی از دندان‌های جلویتان لب پر شده است؟ دندان آسیب‌دیده جلوی دهان است و از خجالت نمی‌توانید لبخند بزنید؟ لومینرز روشی راحت و بدون درد برای اصلاح شکستگی دندان است.

بستن فاصله بین دندانی

loominerz4

روکش زیبایی نازک لومینرز برای بستن فاصله بین دندان‌های جلو یا مشکلات مربوط به دندان‌های فاصله‌دار نیز کاربرد دارد، بدون آن که کوچکترین آسیبی به دندان‌های اصلی بزند.

مرتب کردن دندان‌ها

loominerz5

لومینرز دندان جایگزینی بدون درد و سریع برای ارتودنسی و سیم‌کشی دندان است که دندان‌ها را کاملاً ردیف و مرتب می‌کند و لبخندی بدون نقص و زیبا را خلق می‌کند. اگرچه بزرگسالان می‌توانند از درمان ارتودنسی بهره بگیرند، اما اکثر بیماران بزرگسال تمایلی به تحمل درد و ناراحتی ارتودنسی و جلب توجه اطرافیان ندارند. لومینرز جایگزینی ایده‌آل برای ارتودنسی محسوب می‌شود.

اصلاح دندان‌های بدشکل یا کوچک

loominerz6

دندان‌های بدشکل زیبایی لبخند را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، برای زیباتر کردن لبخند کافی است که این روکش زیبایی نازک روی دندان چسبانده شود. به علاوه از آنجایی که لومینرز نیازی به آماده‌سازی ندارد و ساختار دندان تراش داده نمی‌شود، حساسیت دندانی بروز نمی‌یابد.

تجدید ترمیم‌های قبلی

loominerz7

در هر سنی که باشید، بریج (پل) دندانی و روکش قدیمی صورت را سال‌ها پیرتر نشان می‌دهد. لومینرز به راحتی روی روکش و بریج چسبانده می‌شود تا بیمار بدون تحمل درد از داشتن لبخندی زیبا و جذاب لذت ببرد.

اصلاح طرح لبخند

loominerz8

زیبایی حد نهایی ندارد و همواره هستند افرادی که می‌خواهند لبخند زیبای خود را به لبخندی بدون نقص تبدیل کنند. دندانپزشکان ما پس از ارزیابی طرح لبخند، لبخندی زیبا و بدون نقص را در دو جلسه کوتاه و بدون درد بر لبانتان می‌نشانند.

مراحل درمان لومینرز


loominerz9

دندانپزشک اصلاح طرح لبخند با لومینرز دندان را در فقط دو ویزیت انجام می‌دهد. مراحل درمان لومینیرز به شرح زیر است:

ویزیت اول

دندانپزشک پس از مشاوره اولیه از دندان‌های بالا و پایین قالب می‌گیرد و مدل را به همراه عکس و دیگر مدارک پرونده بیمار به لابراتوار تخصصی لومینرز می‌فرستد تا بهترین روکش زیبایی تهیه شود. لومینرز برخلاف ونیر معمولی نیازی به دریل کردن دندان، تزریق یا روکش‌های موقت آکریلیکی ناخوشایند ندارد.

ویزیت دوم

دندانپزشک لومینیرز را معمولاً چند هفته پس از ویزیت اول روی دندان می‌چسباند. البته بیمار لومینرز دندان را قبل از چسباندن روکش امتحان می‌کند. دندانپزشک پس از اطمینان از مناسب و اندازه بودن لومینیرز اسید ملایمی را روی دندان می‌زند تا روکش نازک ونیر بهتر به دندان بچسبد. دندانپزشک لومینرز را یک به یک روی دندان‌ها می‌چسباند و بایت را در پایان بررسی می‌کند تا مطمئن شود که دندان‌ها به خوبی روی هم قرار می‌گیرد؛ چون اگر دندان‌ها به نحو مناسب با یکدیگر تماس نداشته باشد، احتمال شکستگی و لب پر شدن لومینرز حین عملکرد روزمره دندان وجود دارد.

مراقبت از لومینرز

با رعایت توصیه‌های زیر می‌توانید بهتر از ونیرهای لومینیرز نگهداری کنید و مدت بیشتری از داشتن دندان‌های سفید و مرتب لذت ببرید:

سوالات رایج


آیا لومینرز دندان دردناک است؟

لومینیرز دندان درمانی کاملاً بدون درد است. از آنجایی که این روکش زیبایی بسیار نازک است، به خوبی روی دندان چسبانده می‌شود، بدون این که دندانپزشک ساختار اصلی دندان را تراش دهد یا لازم باشد آمپول بی‌حسی تزریق کند. پس از اتمام درمان نیز بیمار کوچکترین ناراحتی یا حساسیتی را تحمل نمی‌کند.

مدت زمان لومینرز دندان چقدر است؟

دندانپزشک لومینرز دندان را در فقط 2 جلسه کامل می‌کند. روکش نازک ونیر ظرف فقط یک ساعت در جلسه دوم روی دندان چسبانده می‌شود.

ماندگاری لومینرز چقدر است؟

نایج درمان‌های پیشین گواه ماندگاری بیش از 20 ساله لومینرز است.

آیا در صورت لزوم می‌توان لومینرز را از روی دندان جدا کرد؟

بله، چون در اکثر موارد کوچکترین آسیبی به ساختارهای سالم دندان زده نمی‌شود، لومینیرز درمانی کاملاً برگشت‌پذیر است. دندان طبیعی زیر لومینرز سالم و محکم باقی می‌ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *