تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

داشتن لبخندی زیبا با دندان‌هایی درخشان تأثیر چشمگیری بر زیبایی ظاهری دارد و می‌تواند اعتماد به نفس را به شدت افزایش دهد. اما واقعیت این است که هیچ فردی به طور طبیعی لبخندی بی‌نقص ندارد. اکثر ما برای اصلاح نقص‌ها و عیب‌های دندان‌هایمان و رسیدن به لبخندی رویایی‌ به کمک دندانپزشکان متخصص نیاز داریم. زمانی که پای اصلاح طرح لبخند و خلق لبخندی بی‌نظیر به میان می‌آید، لومینیر یکی از پرکاربردترین و بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود.

لومینیر به گونه‌ای طراحی شده است که لبخندی زیبا را طی فرآیند ساده و بدون درد به متقاضیان درمان اصلاح طرح لبخند ارائه بدهد. با بهره‌گیری از این تکنولوژی اختصاصی می‌توانید با صرف زمانی کمتر و بسیار راحت‌تر از آنچه تصورش را می‌کنید، به لبخندی برسید که همیشه آرزویش را داشتید. لومینیر با برخورداری از طراحی دیجیتال به صورت بسیار نازک، تقریباً به باریکی لنزهای چشمی ساخته می‌شود و به همین دلیل بدون آن که جلب توجه بکند، روی دندان قرار می‌گیرد تا لبخندی طبیعی و در عین حال زیبا به دست بیاید. به همین دلیل است که لومینیر پرطرفدارترین روش ونیر در سراسر جهان به شمار می‌آید.

مزایای لومینیر دندان


مزایای لومینیر دندان

کدام مشکلات دندانی را میتوان با لومینیر اصلاح کرد


لومینیر قابلیت اصلاح طیف وسیعی از مشکلات دندانی را دارد و به کمک لومینیر می‌توانید لبخندی ایده‌آل را فقط در دو جلسه راحت و آسان خلق کنید. اگر دندان‌هایتان بدرنگ، لب‌پر یا ترک خورده است یا کمی نامرتب است، لومینیر می‌تواند راه‌حل ایده‌آلی برای شما باشد. برای این که بفهمید لومینیر می‌تواند شما را به لبخند رویایی‌تان برساند یا نه، کافی است که برای یک معاینه و ارزیابی ساده به دندانپزشک مراجعه کنید.

سفید کردن دائمی دندانهای بدرنگ و لک شده

لک شدن و تغییر رنگ دادن دندان‌ها مشکل شایعی است. بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها روش متداولی است، اما ممکن است نتواند تمام لک‌های دندان‌ها را از بین ببرد یا نتایج ماندگاری را به دست بدهد. لومینیر لبخندی درخشان و ماندگار را خلق می‌کند که هر چه بخورید یا بنوشید از بین نمی‌رود. صرف نظر از این که لک‌های دندان‌هایتان نتیجه نوشیدن قهوه، گذر زمان یا مصرف تتراسایکلین باشد، لومینیر می‌تواند لبخند دائمی طبیعی و درخشانی را خلق کند.

ترمیم دندانهای ترک خورده و لب پر شده

یکی از دندان‌هایتان لب‌پر شده است؟ دندان آسیب دیده جلوی دهان است و همه می‌توانند آن را ببینند؟ لومینیر روشی بدون درد و خوشایند برای ترمیم همیشگی دندان‌های لب‌پر شده است.

اصلاح دندانهای فاصلهدار

دندان‌های جلویتان فاصله‌دار است یا بین دندان‌های دیگر فاصله‌ای وجود دارد که ناراحتتان می‌کند؟ لومینیر درمانی سریع و غیرتهاجمی برای اصلاح فاصله بین دندان‌ها است. دندانپزشک در دو جلسه کوتاه می‌تواند فاصله اضافی را با استفاده از این اصلاح کننده‌های فوق نازک بپوشاند، آن هم بدون این که آسیبی به دندان‌هایتان بزند.

منظم کردن دندانهای نامرتب

لومینیر جایگزینی سریع و بدون درد برای ارتودنسی است که لبخندی مسحورکننده با دندان‌های ردیف و مرتب را خلق می‌کند. هرچند بزرگسالان می‌توانند درمان ارتودنسی را برای مرتب کردن دندان‌هایشان انجام بدهند، اما اکثر بزرگسالان دوست ندارند درد و ناراحتی ارتودنسی را تحمل کنند یا از دیده شدن سیم‌کشی دندان‌هایشان خجالت می‌کشند. لومینیر راه‌حلی است که دندان‌ها را ظرف دو جلسه کوتاه کاملاً ردیف و مرتب می‌کند و می‌تواند جایگزین ایده‌آلی برای ارتودنسی باشد.

تغییرشکل دادن دندانهای کوچک یا بدشکل

دندان‌های بدشکل تأثیر ناخوشایندی بر زیبایی صورت دارد. احتمالاً نگرانی از تراش دادن و آسیب دیدن دندان‌هایتان باعث شده که تمایلی به استفاده از روکش زیبایی پرسلنی نداشته باشید، اما این نگرانی در لومینیر وجود ندارد. لومینیر بسیار نازک است و به سادگی روی دندان گذاشته می‌شود و در اکثر موارد نیازی به تراش دادن ساختار حساس دندان وجود ندارد.

جوانسازی ترمیمهای قدیمی دندان

هر سن و سالی که داشته باشید، بریج و روکش‌های قدیمی باعث می‌شود که سال‌ها پیرتر به نظر برسید. لومینیر به راحتی و بدون درد روی روکش و بریج قرار داده می‌شود تا لبخندی زیبا و درخشان خلق شود.

خلق لبخندی بینقص و هالیوودی

شاید همین الان هم لبخند زیبایی دارید، اما دوست دارید بتوانید مانند ستاره‌ها لبخندی بی‌نقص به لب بیاورید. دندانپزشک متخصص وضعیت فعلی دندان‌ها را ارزیابی می‌کند و لبخند دلخواهتان را ظرف دو جلسه کوتاه و بدون درد خلق می‌کند.

مراحل درمان لومینیر دندانها


مراحل درمان لومینیر دندان‌ها

لومینیر دندان‌ها فقط دو جلسه طول می‌کشد. رسیدن به لبخندی که همیشه آرزویش را داشتید، نمی‌تواند از این راحت‌تر باشد. در این بخش با مراحل درمان لومینیر آشنا می‌شوید.

جلسه اول

دندانپزشک متخصص بعد از مشاوره اولیه از دندان‌های بالا و پایین قالب می‌گیرد و مدل را همراه با عکس و سوابق بیمار به لابراتوار تخصصی لومینیر می‌فرستد تا بهترین لومینیر سفارشی تهیه شود. لومینیر برخلاف روکش زیبایی پرسلن و ونیر معمولی نیازی به تراش دادن گسترده دندان، تزریق یا روکش‌های موقت آکریلیکی ناخوشایند ندارد.

جلسه دوم

بعد از گذشت چند هفته باید برای دوم به دندانپزشک مراجعه کنید تا دندانپزشک لومینیر را روی دندان‌ها بگذارد. قبل از چسباندن لومینیر روی دندان‌ها لازم است که اندازه بودن روکش‌ها بررسی شود. سپس شستشو و آماده‌سازی دندان انجام می‌شود و روکش‌های لومینیر یک به یک روی دندان‌ها چسبانده می‌شود. دندانپزشک بایت را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که دندان‌ها به خوبی روی هم قرار می‌گیرد و عملکرد روزمره دندان‌ها منجر به لب‌پر شدن دندان‌ها نمی‌شود.

تفاوت روکش زیبایی پرسلن و لومینیر


تفاوت روکش زیبایی پرسلن و لومینیر

هرچند لومینیر و روکش زیبایی پرسلنی، هر دو برای اصلاح مشکلات دندان‌ها به کار برده می‌شود، اما این دو روش تفاوت‌های مهمی با هم دارند.

ضخامت

هرچند روکش زیبایی پرسلن نازک است، اما ضخامت لومینیر از آن بسیار کمتر است. ضخامت 0.3 میلی‌متری لومینیر تقریباً نصف ضخامت 0.5 میلی‌متری روکش پرسلنی است. شاید این اختلاف زیاد به نظر نرسد، اما همین مقدار به ظاهر ناچیز تفاوت بزرگی را پس از چسباندن روکش روی دندان‌ها ایجاد می‌کند.

چون روکش زیبایی پرسلن ضخیم‌تر است، دندانپزشک باید بخشی از دندان طبیعی را بردارد تا بتواند فضای کافی را برای چسباندن روکش پرسلنی ایجاد کند و دندان روکش شده بعد از چسباندن روکش با دندان‌های مجاور هم‌سطح باشد. بخشی از دندان که تراشیده می‌شود، برای همیشه از بین می‌رود و در نتیجه لازم است که دندان همیشه پوشش محافظی، از نوع ونیر یا کامپوزیت داشته باشد. به طور خلاصه باید گفت که ونیر غیرقابل برگشت است.

حال آن که لومینیر بسیار نازک است و لازم نیست که دندان برای چسباندن لومینیر تراش داده شود. به این ترتیب اگر نظرتان بعداً عوض شود و بخواهید لومینیر را بردارید، مشکلی به وجود نمی‌آید. از آنجایی که دندان تراش داده نمی‌شود، لومینیر برگشت‌پذیر است.

چون لومینیر بسیار نازک‌تر از روکش زیبایی پرسلن است، ظاهر و حس لومینیر به نظر بسیاری از بیماران طبیعی‌تر است. لومینیر از سرامیک مخصوص نازکی ساخته می‌شود که شفاف‌تر از پرسلن مورد استفاده در ونیرهای معمولی است و نور را با شباهت بیشتری به دندان طبیعی منعکس می‌کند.

بی حسی

ضخامت بسیار کم لومینیر فایده دیگری نیز دارد: چون دندانپزشک ساختار دندان را برنمی‌دارد، درمان لومینیر نیازی به بی‌حسی ندارد. حال آن که برای روکش زیبایی پرسلنی معمولاً بی‌حسی قبل از تراش دادن دندان‌ها اعمال می‌شود تا بیمار حین درمان دچار ناراحتی و حساسیت نشود. در مدتی که منتظر هستید تا روکش پرسلنی آماده شود، باید از روکش کامپوزیتی موقتی هم‌رنگ برای محافظت از دندان‌ها استفاده کنید.

ماندگاری

البته نازک بودن لومینیر به معنای ضعیف و شکننده بودن آن نیست. چون ماده به کار برده شده در ساخت لومینیر بسیار محکم است، انتظار می‌رود که لومینیر 20 سال دوام داشته باشد؛ این مدت دو برابر ماندگاری روکش زیبایی پرسلنی است که معمولاً باید هر ده سال یک بار عوض شود. هزینه لومینیر بیشتر از روکش معمولی پرسلن است، البته قیمت لومینیر در سال‌های گذشته کاهش یافته است و این تفاوت دیگر چندان زیاد نیست.

هر دو گزینه لومینیر و روکش زیبایی پرسلن برای اصلاح مشکلات زیبایی دندان‌ها بسیار موثراند و با خلق لبخندی زیباتر اعتماد به نفس‌تان را افزایش می‌دهند.

مراقبت بعد از لومینیر دندانها


از آنجایی که لومینیر از ماده‌ای بسیار محکم و بادوام ساخته می‌شود، انتظار می‌رود که سال‌های سال دوام داشته باشد. بااین حال خوردن غذاهای سفت، تصادف، آسیب‌های ورزش‌های تماسی و عادت‌های  بدی مانند جویدن ناخن به لومینیر نیز مانند روکش پرسلنی آسیب می‌زند.

هزینه لومینیر


هزینه روکش‌های زیبایی معمولی یا لومینیر به طور کلی به نیازها و وضعیت خاص هر بیمار بستگی دارد. گستردگی، بزرگی و سختی درمان و موقعیت جغرافیایی کلینیک از جمله عامل‌هایی هستند که بر هزینه درمان اثر می‌گذارند. فقط دندانپزشک متخصص می‌تواند هزینه واقعی لومینیر را براساس نیازها و خواسته‌های منحصربه فردتان تعیین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *