تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

ونیر کامپوزیت فک بالا و پایین طی یک جلسه با حداقل درد و عوارض

ونیر کامپوزیت یا ونیر مستقیم دندان، یک رویکرد محافظه کارانه در تقویت و بهبود لبخند شما است. در این روش از مواد رزین رنگی دندان برای اتصال به دندان شما استفاده می‌شود و به ما این امکان را می‌دهد تا دندان‌های خود را تغییر شکل دهیم و حتی سفیدتر کنیم. این درمان شامل حداقل نیاز به آماده‌سازی یا بدون آماده‌سازی دندان و قابل برگشت است. ونیر کامپوزیت در یک جلسه انجام می‌شود و بسته به تعداد دندان‌هایی که به ونیر نیاز دارند، می‌تواند بین 45 دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. ونیر کامپوزیت اغلب به این دلیل انجام می‌شود که چند دندان وجود دارد که با بقیه دندان‌ها هماهنگ نیستند یا شما ظاهر آن را دوست ندارید. این روش بدون نیاز به هرگونه آماده‌سازی دندان یا تأثیرگذاری بر دندان طبیعی است. دندانپزشکان می‌توانند این ونیرها را روی یک یا چند دندان قرار دهند.

[sv slug=”alert”]

دوام، استحکام و کیفیت ونیر کامپوزیت و لمینت در ایران به عوامل زیادی بستگی دارد و مهارت دندانپزشک مهم‌ترین آن است. در طی مراحل قرار دادن ونیر کامپوزیت، دندانپزشک زیبایی باید موارد مختلفی را در نظر بگیرد که برخی از آن‌ها در ذیل ذکر شده است:

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن های 02126110052 – 02126110053 تماس حاصل فرمایید.

[sv slug=”alert1″]

چه کسی می‌تواند ونیر کامپوزیت داشته باشد؟


تقریباً همه. می‌توان از ونیر کامپوزیت برای اهداف زیر استفاده کرد؛

مزایای ونیر کامپوزیت چیست؟ 


ونیر کامپوزیت یا پیوند دندان یکی از کم تهاجمی‌ترین گزینه‌های درمانی برای بهبود لبخند شما است. در مقایسه با روکش‌های پرسلن جایگزین، مزایای ونیرهای کامپوزیت را می‌توان در لیست زیر ذکر کرد:

هزینه هر ونیر کامپوزیت چقدر است؟ 


ما در کلینیک دندانپزشکی تهران سال‌ها است که ونیر کامپوزیت را ارائه می‌دهیم. هزینه ما بر اساس مهارت و تجربه ما، مدت زمان انجام کار، و میزان چالش‌برانگیز بودن کار متفاوت است.

مضرات ونیر کامپوزیت چیست؟ 


ونیر کامپوزیت در مقایسه با ونیر پرسلن به عنوان یک روش جایگزین مضرات زیر را دارد:

دوام ونیرهای کامپوزیتی چقدر است؟ آیا به اندازه ونیر پرسلن است؟


گفته می‌شود، دوام ونیرهای کامپوزیت به طور متوسط ​​3 تا 5 سال است در صورتی که ونیر پرسلن حدود 7-10 سال دوام می‌آورند. با این حال، ممکن است تغییرات زیادی در رابطه با هر دو نوع وجود داشته باشد. ما شاهد بوده‌ایم که چند ونیر کامپوزیت بیش از 10 سال نیز دوام داشته‌اند، همان‌طور که ممکن است ونیرهای پرسلن چند سال بیشتر دوام نیاورند. بنا بر تجربه ما، با رعایت بهداشت و نگهداری بهداشت دهان و دندان، ونیرهای دندان می‌توانند ماندگاری بسیار طولانی‌تری داشته باشند.

آیا ونیرهای کامپوزیت به راحتی می‌شکنند؟ 


خیر. ونیرهای کامپوزیت به راحتی نمی‌شکنند و یا حداقل مانند ونیر پرسلن نمی‌شکنند. ونیر کامپوزیت به دلایل مختلفی می‌تواند خراشیده شود که معمولاً در اثر گاز زدن و جویدن غذای سفت و چسبناک و دندان قروچه رخ می‌دهد. اما حتی در صورت شکستن نیز معمولاً ونیرهای کامپوزیت به راحتی در یک جلسه تعمیر می‌شوند. این مورد با ونیرهای چینی مشابه نیست.

روش قرار دادن ونیر کامپوزیت چیست؟ 


روش قرار دادن ونیر کامپوزیتبعد از مشاوره برای ارزیابی مناسب بودن شما برای استفاده از ونیر کامپوزیت، اولین لبخند آزمایشی انجام می‌شود. یک لبخند آزمایشی فرایندی است که برای اولین بار می‌توانید روی دندان‌هایتان مدل قالبی را قرار دهید. براساس شکل و طرحی که می‌خواهید برای روکش و ونیر کامپوزیت خود داشته باشید، تکنسین دندانپزشکی با موم، ونیر را بر روی مدل قالب دندان‌های شما قرار می‌دهد. این کار درواقع ساختن ونیرهای کامپوزیتی قلابی و موقتی است که به شما امکان می‌دهد تا ببینید دندان‌های شما به چه شکل خواهد شد.

این کار با گرفتن تصویری از دندان‌های شما و ارسال آن به آزمایشگاه انجام می‌شود. براساس درخواست‌ها و انتظارات شما، اصلاحاتی که توسط یک تکنسین دندانپزشک با تجربه انجام می‌شود بر روی مدل قالبی دندان‌های شما اعمال می‌شود.

در ضمن اگر قبل از انجام ونیرهای کامپوزیتی تصمیم به سفید کردن دندان‌های خود گرفته‌اید، به سفید کردن دندان‌های خود آنقدر ادامه دهید تا از نتیجه آن راضی شوید، سپس ونیرهای کامپوزیتی با رنگ مشابه دندان‌های سفید شده شما، مستقیماً به دندان‌های شما اضافه می‌شوند که شکل زیبا و صیقلی دارند.

مراقبت از ونیر کامپوزیت 


خوشبختانه، مراقبت از ونیرهای کامپوزیتی شما علاوه بر رژیم روتین بهداشت دهان و دندان به چیز دیگری نیاز ندارد. با این حال، مسواک زدن و نخ دندان مناسب بسیار مهم است. عادات غذایی و مراقبتی خود را جوری تنظیم کنید که منجر به مشکلات جدی دندانپزشکی از جمله پوسیدگی، بیماری لثه و سایر مشکلات مربوط به دندان نشود.

چه ترمیم داشته باشید چه نه، باید حداقل دو بار در روز با خمیردندان فلوراید و یک مسواک نرم مسواک بزنید. نخ دندان نیز مهم است و باید حداقل یک بار در روز انجام شود. دندانپزشکان همچنین توصیه می‌کنند حداقل دو بار در روز از دهانشویه ضد باکتری استفاده کنید.

به یاد داشته باشید، حتی اگر ونیرهای کامپوزیتی در برابر پوسیدگی نفوذ ناپذیر باشند، اما ساختار طبیعی دندان زیر آن نفوذناپذیر نیست. بنابراین، پیروی از این راهنمایی‌ها برای موفقیت دراز مدت ضروری است. علاوه بر بهداشت دهان و دندان عالی، بیماران باید به طور مرتب معاینات منظم و پاکسازی دندان انجام دهند. در طی این معاینه‌ها، پزشک ونیر شما را ارزیابی می‌کند تا مطمئن شود که هنوز هم به درستی کار می‌کنند.

از چه چیزهایی باید جلوگیری کنیم 

وقتی صحبت از ونیر کامپوزیت می‌شود، دانستن اینکه چه کاری نباید انجام دهید به همان اندازه مهم است که بدانید چه کاری را باید انجام دهید. مهمتر از همه، بیماران هرگز نباید از دندان‌های خود به عنوان ابزار استفاده کنند. این توصیه علاوه بر ونیرها و روکش‌ها، شامل دندان‌های طبیعی نیز می‌شود. انجام این کار باعث می‌شود تا یکپارچگی روکش‌ها به خطر بیفتد و منجر به آسیب زودرس شود.

بنابراین، بیماران باید از جویدن قلم، مداد و یخ خودداری کنند. کسانی که به طور عادی ناخن‌های خود را می‌جوند باید این عادت خود را ترک کنند. عادت‌هایی از این قبیل می‌تواند شکستگی ریزی به اندازه یک مو در ونیر ایجاد کرده و یا باعث از بین رفتن آن‌ها شود.

روکش کامپوزیت و بروکسیم 

بروکسیم يا دندان قروچه مي‌تواند سلامتي دهان و دندان شما را تحت تأثير قرار دهد. این وضعیت می‌تواند منجر به انواع مشکلات جدی از جمله آسیب دندان، فرسایش دندان و اختلال در مفصل گیجگاهی فکی (TMD) شود.

ونیرهای کامپوزیتی یا هر نوع درمان زیبایی دندان تا زمانی که موفق به درمان دندان قروچه خود نشوید، توصیه نمی‌شود. اگر ونیر بر روی دندان بیمار مبتلا به بروکسیم درمان نشده قرار بگیرد، فشار بیش از حد می‌توانند در مدت زمان کمی به ونیرها آسیب وارد کنند و منجر به ترک، شکستگی یا دررفتگی شود.

اگر دندان‌هایتان را می چسباند یا دندان قروچه می‌کنید، در مورد یک دستگاه دهانی سفارشی با پزشک خود صحبت کنید. این دستگاه نگهبانان دهان به گونه‌ای طراحی شده است که دندان‌ها را کمی از هم دور نگه داشته و از فشار بیش از حد محافظت می‌کند. استفاده از این دستگاه در هنگام شب می‌تواند خطر عوارض را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *