تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

دندان پزشکی زیبایی راه حل های زیادی را برای بهبود لبخند شما پیشنهاد می‌دهد. یک روش عالی برای دستیابی به لبخند کامل و درخشان و سفید، استفاده از ونیر می‌باشد. ونیر یک روکش نازکی است که در بالای دندان‌های شخصی شما قرار می‌گیرد. دو ماده مختلف وجود دارد که متخصصین زیبایی دندان در ونیر ها می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. این دو ماده لمینیت پرسلین و کامپوزیت هستند. لمینت دندان یک پوسته نازک است که توسط مواد رنگی دندان و بر اساس نیاز فرد طراحی شده است. لمینت پرسلن از لایه های نازک و مختلف پرسلن ساخته شده است که توسط مینای طبیعی

دندان و لایه چسبنده جایگزین می‌شوند. بر خلاف تصور عموم، برای ساخت لمینت پرسلن نیازی به خراش دادن دندان نیست و در صورت انتخاب روش درمانی مناسب توسط دندان پزشک مخصوص، فقط برخی آماده سازی های محدود برای قرار دادن لمینت ها بر روی دندان بدون هیچ گونه آسیبی به دندان های طبیعی مورد نیاز است. کامپوزیت همچنین یک مخلوط پلاستیکی و شیشه ای است که به رنگ دندان ساخته شده است و برای تقویت طرح لبخند و از طریق تغییر شکل مجدد دندان‌ها و همچنین برای بهبود رنگ دندان‌ها استفاده می‌شود.

در هر دو ماده تفاوت هایی وجود دارد که دندان پزشک شما در مشاوره زیبایی شما به طور مفصل آن‌ها را بررسی خواهد کرد.

[sv slug=”alert”]

هر دو ونیر کامپوزیت و لمینت پرسلن نتیجه مناسبی را از نظر زیبایی برای فرد ارائه می‌دهند. در انتخاب بین مواد و در مشاوره زیبایی رایگان با متخصصین زیبایی دندان، عوامل زیادی وجود دارد که می‌تواند در تصمیم گیری شما دخالت داشته باشند. متخصصین زیبایی دندان این عوامل را با شما مرور می‌کنند. گاهی اوقات ترکیبی از مواد برای بیماران بهتر کار می‌کند، و به مورد و وضعیت خاص شما و آنچه را که می‌خواهید به دست آورید بستگی دارد. مهم‌ترین چیز برای شما این است که در هر مرحله از فرآیند مطلع و درگیر شوید و تضمین می‌کنیم که ارزش آن را خواهد داشت

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی نحوه لمینیت،کامپوزیت و یا رزرو نوبت در کلینیک دندان پزشکی تهران سبا شماره تلفن‌های  02126110052 – 02126110053 تماس حاصل فرمایید.

[sv slug=”alert1″]

مزایای روکش‌های زیبایی دندان: لمینیت و کامپوزیت 


مزایای روکش‌های زیبایی دندان

ونیرهای دندان پزشکی روش های پیشرفته ای برای بازگرداندن فرم و عملکرد دندان‌های شما هستند که نتایج بسیار طبیعی و قابل قبول برای شما به همراه دارند. ونیرها به طور خاص ساخته شده اند تا فقط قسمت آسیب دیده دندان شما را بپوشانند، و به نظر می‌رسد که در بسیاری از موارد و برای چندین دهه در دهان شما دوام و ماندگاری داشته باشد. ونیرها می‌توانند طیف وسیعی از مشکلات دندانی را بهبود بخشند، از جمله:

کامپوزیت یا لمینیت؟ 


کامپوزیت یا لمینیت؟

در زیر چند مورد از جوانب مثبت و منفی این دو ماده برای اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها آورده شده است:

ونیرهای کامپوزیت 

ونیرهای کامپوزیت به صورت لایه های مختلفی روی دندان شما به کار می روند و مستقیماً با ساختار طبیعی دندان پیوند می‌شوند. پزشک با تركیب مواد با دندان‌ها ، این ماده  و روکش دندانی را مطابق ظاهر طبیعی یک دندان ایجاد کرده و قادر به مطابقت سایه و رنگ آن خواهد بود. شکاف های جزئی در دندان های جلویی به راحتی می‌توانند با یک ونیر کامپوزیت پنهان شوند. با گذشت زمان، کامپوزیت تمایل به لکه دار شدن دارد و ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد. رزین کامپوزیت در معرض خطر تراشیده شدن قرار دارد و پزشک معالج شما با بررسی حرکات پیشگیرانه از قبیل عدم گاز گرفتن ناخن ها، راه‌هایی را برای جلوگیری از بروز این امر پیش می‌برد. با استفاده از مراقبت و نگهداری مناسب در خانه، ونیرهای کامپوزیت می‌توانند نتیجه‌ای بسیار طبیعی و ماندگار برای افزایش اعتماد به نفس و لبخند شما ارائه دهند. از دیدگاه مالی، ونیرهای کامپوزیتی به طور کلی ارزان تر از لمینت هستند. از آنجا که ونیر های کامپوزیت قابل برگشت هستند و در صورت لزوم می‌توانند برداشته شوند و جایگزین شوند، بیماران اغلب به دلیل هزینه کم‌تر تصمیم می‌گیرند که از روکش کامپوزیت شروع کنند. سپس آن‌ها قادر خواهند بود تا روکش دندانی خود را به لمینت پرسلن تغییر دهند. هر مورد متفاوت است و مهم است که با پزشک مشورت داشته باشید تا بهترین مسیر عملی را برای شما تعیین کند.

لمینیت دندان 

لمینت های پرسلن یک لایه فوق العاده نازک از پرسلن است که روی دندان های شما سیمان شده است.

با استفاده از پرسلن، پزشکان قادر هستند رنگ، اندازه و شکل دندان‌ها را به طور چشمگیری بهبود بخشند و دندان های بیمار را در نظر داشته باشید که دندانهای کامپوزیت محدود به این هستند که رنگ آن‌ها در چه رنگی می‌تواند باشد زیرا مواد باید به رنگ دندان درآیند و با استفاده از لمینت پرسلن  قادر به انتخاب سایه هایی بسیار کم رنگ تر از رنگ طبیعی هستید و هنوز به لبخند آناتورال می‌رسند بدون اینکه روکش‌ها ظاهری جعلی داشته باشند. یکی دیگر از مزایای بسیار مهم استفاده از لیمنت به عنوان روکش دندان، مقاومت بالای آن در برابر لکه ها است.این مزیت نسبت به روکش‌های کامپوزیت است که با گذشت زمان لکه دار و زرد رنگ می‌شوند. ماندگاری لمینت ها نیز در صورت مراقبت مناسب، بسیار طولانی تر از ونیرهای کامپوزیتی می‌باشد.

فرآیند ونیر های دندانی پرسلن شامل چه مواردی می‌شود؟ 

اولین قدم در روش لمینت پرسلن با ارزیابی دندان‌های شما شروع می‌شود تا مطمئن شوید این روش درمانی بهترین گزینه برای اهداف شما است. هنگامی که مشخص شد که روکش‌های دندانی می‌توانند برای نیازهای شما مفید باشند، دندان پزشک از دندان های شما عکس می‌گیرد تا از دقیق ترین و طبیعی ترین ظاهر در لمینت اطمینان حاصل کند. سپس از این تصویر برای ایجاد لمینت پرسلن که  به صورت سفارشی  و توسط کادر مجرب و با تجربه در آزمایشگاه دندان پزشکی محلی ساخته می‌شود، استفاده می‌گردد. لمینت پرسلن از مواد پرسلن و چینی با دوام ساخته شده، و یک روکش دندانی بسیار نازک است که با سیمان و یک ماده چسبنده بسیار قوی به دندان شما می‌چسبد. لمینت پرسلن جدید شما به صورت سفارشی سایه داده می‌شود تا با ظاهر دندان‌های اطراف شما مطابقت داشته باشد. پس از کامل شدن لایه نهایی، روکش شما باید مانند دندان طبیعی به نظر برسد و احساس شود.

تفاوت بین لمینت پرسلن و تاج های دندانی چیست؟ 


لمینت پرسلن به گونه ای طراحی شده است که فقط قسمت جلویی دندان و ناحیه قابل رویت را پوشش دهد. تاج دندانی کل ناحیه دندان را پوشش می‌دهد. در حالی که لمینت و تاج هر دو با پرداختن به نگرانی های زیبایی دندان پزشکی موثر هستند، وقتی دندان نیاز به مقدار قابل توجهی از پیشرفت ساختاری بعد از آسیب دیدگی یا پوسیدگی دارد ، تاج معمولاً گزینه ایده آل تری است. دندان پزشک ما یک معاینه کامل ارائه می‌دهد و تعیین می‌کند که لمینت پرسلن یا تاج دندان برای نیازهای شما مناسب تر است یا خیر.

مراقبت‌های بعد از کامپوزیت یا لمینیت 


مراقبت‌های بعد از کامپوزیت یا لمینیت

بهترین راه برای مراقبت از ونیرهای شما این است که همچنان از کارهای روزمره بهداشت دهان و دندان در منزل استفاده کنید و مطمئن باشید برای معاینات منظم به دندان پزشک مراجعه می‌کنید. مسواک زدن و استفاده روزانه از نخ دندان، به علاوه معاینه دندان پزشک دو بار در سال و تمیز کردن حرفه‌ای می‌تواند در حفظ سلامت لمینت های شما به همراه سلامت دهان و دندان به طور کلی گام موثری باشد. استفاده از نخ دندان به ویژه در مورد لمینت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا ایجاد پلاک در اطراف لبه های روکش می‌تواند منجر به توسعه پوسیدگی شود. همچنین ایده خوبی است که از جویدن غذاهای سخت در وعده های غذایی خود خودداری کنید. اگر مستعد ابتلا به بروکسیسم (به هم زدن دندان‌ها یا به هم خوردن دندان در هنگام خواب) هستید، یک محافظ شبانه  که به صورت سفارشی برای دهان شما ساخته شده می‌تواند گزینه مناسبی برای محدود کردن پتانسیل آسیب دیدن لمینت باشد.

غذاهایی که نمی‌توانید با کامپوزیت ونیر موقت بخورید: 

برای قرار گیری لمینت بر روی دندان های شما، شما در ابتدا باید از ونیر های موقت استفاده کنید. ونیر های موقت از آکریل ساخته شده و با سیمان موقت بر روی دندان شما ثابت می‌شوند. آن‌ها به منظور محافظت از دندانهای شما در برابر حساسیت تا آماده شدن ونیرهای دائمی مورد نیاز هستند. ونیر های موقت دندان پزشکی به آزمایش ترمیم جدید شما و همچنین دستیابی به تناسب و ظاهر مناسب آن کمک می‌کنند. با ونیر های دائمی، قبل از قرار دادن ونیرهای دائمی، می‌توانید ترمیم خود را تغییر دهید.

از آنجا که ونیرهای موقت به طور دائم روی دندان های شما ثابت نمی‌شوند ، بعضی اوقات ممکن است آسیب دیده یا جابجا شوند. به طور کلی می‌توانید هر غذایی را که می‌خواهید بخورید. اما توصیه می‌شود برخی از وعده های غذایی را از رژیم معمول خود حذف کنید و فقط در اولین روزهای بعد از قرار دادن ونیر ها از غذای نرم استفاده کنید. از رایج ترین محصولاتی که باید از آن‌ها اجتناب کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این یک لیست کامل از محصولات ممنوعه نیست، اما ایده اصلی این است که از خوردن هر چیزی که باعث می‌شود شما فشار زیادی روی دندان خود وارد نمایید و باعث شوید دندان های شما به یکدیگر برخورد کنند، خودداری کنید. این کار ممکن است به ونیرهای شما آسیب برساند و باعث درد شود. علاوه بر این، سعی کنید از مواد غذایی و نوشیدنی های دارای رنگ خودداری کنید، زیرا ونیر های موقت در برابر لکه ها بسیار آسیب پذیر هستند.

هنگام نصب ونیرهای دائم روی دندان: لمینیت ونیر 

بهترین چیز در مورد لمینت های دائمی این واقعیت است که در برابر لکه ها کمتر آسیب پذیر هستند و به راحتی قابل صیقل هستند. بنابراین، حتی اگر لکه‌هایی روی دندان های خود وارد کنید، دندان پزشک شما قادر خواهد بود تا آن‌ها را در چند دقیقه از بین ببرد. اگرچه لمینت پرسلن قوی است، به منظور محافظت از آن‌ها و کاهش نیاز به نظافت حرفه ای، توصیه می‌شود از برخی از انواع مواد غذایی در رژیم غذایی خودداری کنید. محصولاتی که نمی‌توانید هنگام نصب لمینت دائمی بخورید عبارتند از:

البته این موارد فقط چند نمونه از این قبیل مواد هستند. اگر نمی‌توانید از خوردن غذای خاص یا نوشیدن چای خودداری کنی ، حداقل باید بعد از هر وعده غذایی دندان‌های خود را با آب بشویید و بهداشت دهان و دندان خود را به صورت مناسب حفظ کنید. یک نوع ایده آل برای تمیز کردن دندان های خود پس از رنگی شدن با مواد غذایی یا نوشیدنی ها مسواک زدن است. هرچه مواد غذایی در تماس با دندان های شما بیشتر باقی بماند، احتمال لکه دار شدن بیشتر می‌شود.

اگر بعد از عمل افزایش حساسیت دندان را تجربه کردید، از خوردن غذاهای گرم و نوشیدنی خودداری کنید. همچنین توصیه می‌شود که لقمه‌های کوچک بخورید و مواد غذایی را به قطعات خرد تر تقسیم کنید. از گاز گرفتن و جویدن با زور بیش از حد خودداری کنید. در صورت نیاز به خوردن غذای سخت، دندانپزشکان توصیه می‌کنند با دندان‌های پشت خود عمل جویدن را انجام دهید. لمینت های پرسلن غیرقابل تخریب هستند و اگر به درستی از آن‌ها مراقبت نشوند می‌توانند شکسته و تراشیده شوند. اگر مراقب باشید، روکش پرسلن شما می‌تواند سال‌ها دوام بیاورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین غذایی که باید رعایت کنید، با دندان پزشک خود مشورت کنید.

هزینه  لمینیت یا کامپوزیت 


هزینه کلی ونیرها براساس موارد مختلف متفاوت است. عوامل مختلفی بدر قیمت کل روش تأثیر می‌گذارند، از جمله تعداد ونیرهایی که در نهایت برای رسیدن به اهداف شما ضروری خواهند بود.

آیا علاوه بر روکش‌های ونیر روش دیگری برای مرتب کردن دندان‌ها و یا اصلاح لبخند وجود دارد؟


در صورتی که نیازی به استفاده از لمینت نباشد تا به طور موثر نگرانی‌های شما را برطرف کند، ممکن است برخی بیماران کاندیداهای خوبی برای سایر روش‌ها باشند. بهترین گزینه به نیازها و اهداف خاص هر فرد بستگی دارد. ابزار پیوند دندان پزشکی زیبایی دیگر اغلب به عنوان جایگزینی برای لمینت برای بیمارانی که مایل به پرداختن به نگرانی هایی از قبیل شکاف‌ها، تراشه‌ها و سایر شرایط دندان پزشکی زیبایی شناسی هستند، استفاده می‌شود. در حالی که پیوند زیبایی نتیجه‌ای ماندگار تر و با دوام تر نسبت به لمینت ندارد، اما این روش یک عمل آزمایش شده و واقعی برای بهبود بسیاری از موارد مشابه است که ونیرها برای رفع آن طراحی شده‌اند. اگر زردی یا لک شدن دندان‌ها مهم‌ترین نگرانی است، سفید کردن دندان‌ها گزینه ای ایده آل است. اگرچه روکش ها اغلب برای پنهان کردن لکه های عمیق و بیش از حد تاریک بهتر هستند، سفید کردن حرفه ای دندان ها می‌تواند جایگزینی مناسب برای بیمارانی باشد که عموما دوست دارند سایه دندان های خود را روشن تر کرده و ظاهری سفیدتر و روشن تر به آن‌ها ببخشند. در مواردی مثل عدم هماهنگی بین دندانی و به هم ریختگی دندان ها، Invisalign® یا یک نگهدارنده ارتودنسی قابل جابجایی روشی عالی برای وارد کردن دندان‌ها به حالت ایستاده تر و یکنواخت تر هستند. اگر به رویه هایی علاقه دارید که می‌تواند گزینه های مناسبی برای جایگزینی لمینت باشد، دندان پزشک ما می‌تواند تشخیص دهد که آیا این گزینه ها می‌توانند به طور مؤثر نیازهای شما را برآورده کنند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *