تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

کامپوزیت دندان: ترمیم شکستگی و پرکردن فاصله بین دندانها با کامپوزیت

روش‌های مختلفی برای اصلاح و بهبود لبخند وجود دارد که کامپوزیت یک راه‌ حل جدید است و در مقایسه با سایر روش‌های موجود تهاجم کمتری دارد. نکته مهمی که باید در ارتباط با کامپوزیت به خاطر داشته باشید این است که مهارت و تجربه دندان پزشک اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به دندان پزشکی که در زمینه زیبایی تخصص دارد مراجعه کنید و باید دارای تجربیات کافی باشد تا بتواند یک لبخند زیبا و نتایج ماندگار خلق کند و لبخند رضایت را بر لب شما بیاورد.

ما در کلینیک دندان پزشکی تهران آماده ارائه خدمات دندان پزشکی زیبایی به همه عزیزان هستیم که به کمک ما نیاز دارند و می‌توانیم به شما برای انتخاب یک راه حل ایده آل کمک کنیم تعمیر کمک کامپوزیت یا سایر روش‌های موجود شما را به نتایج دلخواه برسانیم. به احتمال زیاد سوالات زیادی در ذهن شما وجود دارد و خوشبختانه ما آماده پاسخگویی به همه آنها هستیم. شما می‌توانید با تیم تخصصی ما درباره ونیرهای کامپوزیت و سایر خدمات زیبایی صحبت کنید تا بتوانید با نحوه داشتن لبخندی زیبا آشنا شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تهران، با شماره تلفن های 02126110052 02126110053 تماس حاصل فرمایید.

کامپوزیت زیبایی دندان چیست؟ 


از کامپوزیت برای بهبود لبخند استفاده می‌شود و این امر با روکش کردن سطح جلویی دندان‌ها محقق خواهد شد. در این روش درمانی از رزین کامپوزیت که یک ماده بادوام و شبیه رنگ دندان است برای پوشش سطح دندان‌ها استفاده می‌شود. ونیرهای کامپوزیت در مقایسه با ونیرهای پرسلینی کمتر به شکل دهی دندان اصلی برای کسب نتایج دلخواه نیاز دارد به همین دلیل افراد زیادی متقاضی درمان با این روش هستند. ونیرهای کامپوزیت علاوه بر بهبود زیبایی دهان و دندان می‌تواند به اصلاح تعداد زیادی از مشکلات دهان از قبیل ترک خوردگی دندان، لب پر شدگی دندان، فاصله زیاد بین دندان‌ها و مواردی از این قبیل کمک کند.

 روکش پرسلین و روکش کامپوزیت دندان 


 ونیرهای پرسلین از یک پوسته نازک سرامیکی استفاده می‌‌کنند که به سطح جلویی دندان متصل می‌شوند تا یک لبخند زیبا را به وجود بیاورد. روکش پرسلینی از یک نوع رزین سفت و سخت برای پوشاندن سطح دندان استفاده می‌‌کنند به عبارتی هر دو کار مشابهی را انجام می‌‌دهند و انتخاب هریک از آنها به یک مجموعه از فاکتورهای فردی از تحویل هزینه، ماندگاری، زیبایی ظاهری و قابلیت برداشتن آنها در آینده بستگی دارد. روکش پرسلینی معمولاً ماندگاری بیشتری دارد و می‌تواند نتایجی با ظاهری طبیعی تر را به وجود بیاورد اما هزینه حاصل از آن گران است و فرد را متحمل هزینه خواهد کرد.

 مزایای روکش زیبایی کامپوزیت چیست؟ 


 روکش کامپوزیت در مقایسه با روکش پرسلین یک روش مراقبتی محسوب می‌‌شود و با مزایایی همراه است که برخی از آنها به شرح زیر می‌باشد:

 • بهبود لکه‌ها، شکستگی ترک و لب پر شدگی دندان، کوچک بودن دندان و فاصله زیاد بین دندان
 • مقرون به صرفه تر بودن از روکش پرسلینی
 • عدم نیاز به شکل دهی دندان یا شکل دهی خفیف آن
 • اتمام فرآیند درمان در یک روز
 • کسب نتایج عالی و زیبا در صورت مراجعه به یک دندان پزشک با تجربه
 • سهولت ترمیم، تعویض و جدا کردن از روی دندان

 نصب روکش زیبایی کامپوزیت چگونه انجام می‌شود؟


  اولین مرحله در نصب روکش زیبایی کامپوزیت مشاوره و ارزیابی است. باید قبل از شروع کار به درمان التهاب لثه و بیماری‌های آن پرداخت و به طور کامل آنها را درمان کرد سپس دندان‌هایی که قرار است درمان شوند خشک می‌شوند و جدا می‌گردند تا دندان پزشک تواند به انجام مراحل بعدی بپردازد. در برخی موارد ممکن است کمی سطح دندان شما ساییده شود تا باندینگ به خوبی انجام گردد. سپس مواد کامپوزیت به صورت لایه لایه به دندان اضافه می‌‌شوند تا شکل دلخواه به دست گیرد و شما لبخندی زیبا داشته باشید. مرحله آخر نیز پولیش کشیدن است و پس از آن کار به اتمام می‌‌رسد.

 نتایج حاصل از کامپوزیت به چه صورت است؟ 


 معمولاً طول عمر اکثر کامپوزیت‌ها و باندینگ کامپوزیت حدود ۷ تا ۱۰ سال است و شما می‌توانید روزی ۲ بار مسواک زدن و روزی یک بار استفاده از نخ دندان و مراجعه منظم به دندان پزشک و مراقبت صحیح از دندان و لثه خود طول عمر کامپوزیت خود را افزایش دهید و از داشتن لبخندی زیبا و دلچسب لذت ببرید. پس از اتمام فرایند درمان شما می‌توانید شاهد نتایج نهایی حاصل از درمان باشید. دندان پزشک نکات مهم مربوط به مراقبت‌های بعد از درمان را برای شما توضیح خواهد داد و شما می‌توانید پس از اتمام کار او شاهد لبخندی زیبا باشید.

 مراقبت‌های بعد از نصب ونیرهای پرسلینی شامل چه مواردی است؟ 


 داشتن لبخندی زیبا آرزوی همه افراد است و شما می‌توانید با استفاده از روکش‌های پرسلینی به این هدف دست پیدا کنید اما به خاطر داشته باشید که روکش به مراقبت احتیاج دارد. شما با این روش یک سرمایه‌ گذاری انجام می‌دهید پس باید کاملا مراقب آن باشید. پزشک پس از نصب روکش پرسلین با شما در خصوص نحوه مراقبت از آن صحبت خواهد کرد که پیروی کردن از نکاتی که پزشک به شما گوشزد می‌کند در افزایش طول عمر کامپوزیت تاثیر دارد و شما می‌توانید سالیان سال از داشتن لبخندی زیبا لذت ببرید.

 بایدها و نبایدهای ونیرهای کامپوزیت چیست؟ 


 • پس از نصب کامپوزیت روی دندان کار شما به اتمام می‌‌رسد و می‌‌توانید به منزل بروید و به راحتی مانند روزهای قبل غذا بخورید و خوراکی‌ها را بجوید و لبخند بزنید.
 • در صورتی که پزشک از بی حسی استفاده کرده باشد پس از چند ساعت اثر آن از بین می‌رود و فقط کافی است تا از بین رفتن اثر بی حسی کمی مراقب باشید.
 • گاهی اوقات هنگامی‌ که دندان شما بی حس می‌شود ممکن است نتوانید مثل حالت عادی دندان‌های خود را روی هم قرار دهید و ممکن است وضعیت بایت شما به هم خورده باشد اما پس از آن که اثر بی حسی از بین رفت هنوز ممکن است در این رابطه مشکل داشته باشید که باید به دندان پزشک خود مراجعه کنید تا به پولیش کامپوزیت بپردازد و مشکل شما را حل نماید.
 • ممکن است پس از آن که اثر بی حسی از بین رفت احساس کنید که دندان‌های شما کمی زبر شده است که اغلب این مشکل پس از چند روز غذا خوردن و جویدن به طور طبیعی برطرف می‌‌شود ولی در صورتی که این مشکل برطرف نشد باید به دندان پزشک مراجعه کنید.

 

 آیا پس از نصب کامپوزیت دندان دچار درد می‌شوم؟ 


 پاسخ این سوال منفی است. گاهی اوقات ممکن است شما در اطراف لثه و جایی که لبه‌های دندان پولیش کشیده شده است دچار مقداری درد شوید یا کمی حساسیت پیدا کنید اما همه این مشکلات طی مدت چند روز برطرف خواهد شد. در صورتی که شما دچار درد شدید هستید یا هر مشکل دیگری برای شما پیش آمده است بهتر است به دندان پزشک خود مراجعه کنید تا شما را ارزیابی نماید.

 پس از کامپوزیت زیبایی دندان باید به چه نکاتی توجه کرد؟ 


پس از کامپوزیت زیبایی دندان باید به چه نکاتی توجه کرد-compressed

 در بخش زیر به چند نکته اشاره می‌کنیم که رعایت کردن آنها به شما برای مراقبت از کامپوزیت کمک خواهد کرد:

 • در صورتی که شما دندان قروچه می‌کنید یا دندان‌های خود را روی هم فشار می‌دهید باید از محافظ دندانی استفاده کنید تا از آسیب دیدگی دندان و روکش جلوگیری شود. بهترین کار این است که یک عدد محافظ دندان سفارش دهید تا با دهان و دندان شما مطابقت داشته باشد و در هنگام خواب از آسیب دیدگی کامپوزیت جلوگیری گردد.
 • از گاز زدن به میوه‌های سفت مانند سیب و تکه‌های شکلات خودداری کنید زیرا کامپوزیت به اندازه دندان‌های معمولی شما قوی نیست به همین دلیل شما باید کاملاً از آنها مراقبت نماید.
 • هنگام خوردن انواع مغزها و دانه‌ها احتیاط کنید.
 • از استفاده ابزاری از دندان خود برای باز کردن در بطری یا پاکت خودداری کنید.
 • از جویدن مواد خوراکی با دندان‌های جلویی خود اجتناب کنید. شاید خواندن این جمله برای شما عجیب باشد اما کسی که دندان آسیاب نداشته باشد از دندان‌های جلویی خود برای جویدن مواد غذایی استفاده خواهد کرد. اگر شما هم جزو این دسته از افراد قرار دارید بهتر است به فکر ترمیم دندان‌های عقبی خود باشید تا دندان‌های جلو کمتر آسیب ببیند. بهترین کار این است که قبل از اقدام برای کامپوزیت به درست کردن دندان‌های عقبی خود بپردازید.
 • از جویدن ناخن‌های خود یا جویدن وسایل سفت مانند مداد، خودکار یا یخ به شدت خودداری کنید.
 • پس از انجام دادن فعالیت‌هایی از قبیل ورزش‌هایی که تماس جسمانی بالایی دارند خودداری کنید زیرا احتمال آسیب دیدگی دندان و کامپوزیت وجود دارد. اگر به واسطه فعالیت ورزشی که در آن حضور دارید همیشه احتمال وارد شدن ضربه به صورت شما وجود دارد بهتر است زمانی برای کامپوزیت دندان به دندان پزشک مراجعه کنید که دیگر قصد انجام آن ورزش را ندارید.
 • ضربه شدید به صورت باعث آسیب دیدگی دندان می‌‌شود و شما باید مبالغ هنگفتی را هزینه کنید تا دوباره به ترمیم دندان خود بپردازید که خب اصلا ارزشش را ندارد. اگر شما در یک فعالیت جسمانی شرکت دارید که احتمال بروز این مشکل وجود دارد بهتر است به دندان پزشک مراجعه کنید تا اقدام به ساخت محافظ دندانی برای شما نماید.
 • پس از قرار دادن کامپوزیت روی دندان باید بیشتر از قبل به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت بدهید و هر شب از نخ دندان استفاده کنید و روزی دو بار دندان‌های خود را با خمیر دندان حاوی فلوراید بشویید. این کار باعث می‌شود از پوسیدگی دندان و بروز بیماری لثه چه کامپوزیت شما را دچار مشکل می‌کند جلوگیری گردد.

 هزینه کامپوزیت زیبایی دندان چقدر است؟ 


 هزینه کامپوزیت دندان با توجه به پیچیدگی طرح درمان شما، شدت مشکلات شما و سایر عوامل تعیین می‌شود. هزینه کامپوزیت کمتر از روکش پرسلینی است و این مسئله برای بیماران اهمیت زیادی دارد. دندان پزشک در جلسه مشاوره به بررسی هزینه حاصل از درمان می‌‌پردازد و به شما کمک می‌‌کند بتوانید اطلاعات دقیقی را در این رابطه بدست بیاورید.

 آیا جایگزینی برای کامپوزیت وجود دارد؟ 


 دندان پزشکی زیبایی که ونیر کامپوزیت یک بخش از آن است شامل باندینگ دندان می‌باشد که اگر روی یکی از دندان‌های شما یک مشکل کوچک وجود دارد کامپوزیت می‌تواند یک راه حل مناسب برای شما در نظر گرفته شود. اگر روی دندان شما لکه وجود دارد می‌توانید به سراغ سفید کردن ‌دندان بروید. در صورتی که دچار شلوغی دندان، اوربایت یا فاصله زیاد بین دندان‌ها هستید اینویزالاین می‌‌تواند به صاف شدن دندان‌ها و بهبود بایت در شما کمک کند. ما با نیازهای شما آشنایی داریم و در صورتی که روش‌های جایگزین برای کسب نتایج دلخواه شما وجود داشته باشد در جلسه اول مشاوره به طور دقیق به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

مقالات اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید