تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

انواع روکش های زیبایی دندان؛قیمت، عوارض و مراحل آنها

a

کلینیک دندانپزشکی تهران برای پوشش لکه‌ها یا ظاهر بد شکل دندان و بازگرداندن شکل و اندازه‌ی نرمال آن،انواع روکش‌ های دندان را به شما ارائه می‌دهد. با این روکش‌ها استحکام دندان‌های شما بیشتر شده و لبخندی سالم و زیبا خواهید داشت. هنگامی که این روکش‌ها به همراه پل استفاده می‌شود، می‌تواند از دندان ضعیف شما محافظت کرده و از شکستن دندان جلوگیری کنند. روکش‌های دندان همچنین برای کاشت دندان ضروری بوده و با محافظت از دندان کاشته شده، لبخندی زیبا و طبیعی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

اگر در مورد روکش‌های دندان، سوالی دارید، می‌توانید برای پاسخگویی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های02126110052 – 02126110053   با کلینیک دندانپزشکی تهران تماس حاصل فرمایید.

روکش دندان چیست؟


a1

روکش دندان یک سطح جدید و استحکام و عملکرد بهتری به دندان می‌بخشد. در نتیجه می‌تواند عمر دندان را طولانی‌تر کند. ما در این کلینیک طیف وسیعی از روکش‌ها را از جمله روکش کاملاً پورسلان، روکش پرسلان-فلز (PFM)، روکش زیرکونیوم و روکش طلا را به بیماران ارائه می‌دهیم. یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها، روکش پرسلان است که رنگ آن به طور طبیعی با دندان‌های دیگر می‌آمیزد و به همین دلیل آن را برای داشتن لبخندی زیبا و جذاب به بیماران خود توصیه می‌کنیم. ارتودنسی دندان روکش دار یا دندان هایی که لمینیت می شوند منعی برای درمان ارتودنسی ندارند. با این حال قدرت اتصال براکت و تیوب ارتودنسی به سرامیک (متریال اصلی روکش) ضعیف تر از مینای دندان می باشد. بنابراین ارتودنتیست و بیمار باید دقت بیشتری در تأمین استحکام باند و جلوگیری از شکستن آن در ارتودنسی و روکش دندان  به عمل آورند.

مزایای روکش دندان چیست؟


 

روکش‌ دندان علاوه بر اصلاح دندان آسیب دیده و یا پر شده با فلز قدیمی، بر روی ریشه‌ی درمان شده قرار می‌گیرد و یا به عنوان ترمیم نهایی بر روی یک دندان کاشته شده اضافه می‌شود. مزایای روکش دندان همچنین شامل:

 • ترمیم دندان آسیب دیده
 • بهبود ظاهر دندانی که به شدت تغییر رنگ یافته است.
 • اصلاح بد شکلی دندان
 • به عنوان نگهدارنده‌ی پل دندان
 • تقویت کننده‌ی استحکام دندان

نصب روکش دندان چه مراحلی است؟


  شما برای اصلاح دندان خود با روکش دندان، باید حداقل دو بار به کلینیک مراجعه کنید. در طول اولین جلسه، دندانپزشک مراحل روکش دندان زیر را انجام خواهد داد:

 1. دندان و مناطق اطراف آن را با تزریق یک بی‌حسی موضعی، بی‌حس خواهد کرد.
 2. تمام آثار پوسیدگی دندان زدوده خواهد شد.
 3. دندان برای نگه داشتن روکش به صورت ایمن، تراشیده شده و تغییر شکل می‌یابد.
 4. قالب دقیقی از دندان‌ شما ایجاد شده و به آزمایشگاه‌های دندان‌پزشکی ارسال می‌شود.
 5. در حالی که آزمایشگاه در حال ساخت روکش دائمی است، روکش موقتی بر روی دندان شما قرار می‌گیرد. این فرآیند می‌تواند یک تا دو هفته طول بکشد.

در جلسه‌ی دوم، روکش موقت شما برداشته شده و روکش دائمی جدید نصب خواهد شد. پس از رضایت شما و دندانپزشک از ظاهر دندان و انطباق دندان‌ها روی هم، این روکش به صورت دائمی بر روی دندان شما نصب خواهد شد.

با این حال برای صرفه‌جویی در زمان، شما می‌توانید آخرین فن‌آوری دندان روش ترمیم زیبایی سرامیک (CEREC) را انتخاب کنید. برخی از مزایای CEREC عبارتند از:

 • ترمیم دندان در همان روز در کمتر از 2 ساعت
 • عدم نیاز به نصب روکش موقت یا اتصالات اضافی
 • تصویربرداری دیجیتال از دهان
 • تنوع رنگ روکش برای مطابقت با رنگ دندان‌های طبیعی شما
 • ساخته شده از سرامیک با کیفیت بالا و قابل اصلاح در مطب
 • احتمال ترک‌خوردگی کمتر نسبت به انواع دیگر روکش‌ها
 • غیر تهاجمی بودن برای سلامت دندان
 • راحتی آن حتی برای حساس‌ترین دندان‌ها

سؤالات متداول درباره روکش‌های دندان


چه تفاوتی بین روکش دندان و پل دندان وجود دارد؟

پل دندان یک ابزار کاربردی و با دوام برای از بین بردن فضای خالی ایجاد شده با دندان‌های از دست رفته و یا شکسته است. این روش، توانایی گاززدن و جویدن طبیعی را به شما بازگردانده و در عین حال عمر دندان‌های شما را طولانی‌تر می‌کند. پل دندان معمولاً توسط روکش‌های دندان قرار داده شده بر دندان‌های مجاور پشتیبانی می‌شود. روکش دندان همچنین می‌تواند بر روی دندان‌های جداگانه و کاملاً مستقل از پل نصب گردد.

ماندگاری روکش‌های دندان چقدر است؟

یک روکش دندان خوب بین 5 تا 15 سال دوام خواهد داشت. البته در صورت حفظ بهداشت دهان و دندان خود، ماندگاری آن می‌تواند افزایش یابد. خرد کردن و شکستن چیزها با دندان خود و یا گاز گرفتن چیزهای سخت مانند قلم و یا تکه‌های یخ می‌تواند باعث شکستن و یا آسیب دیدن روکش دندان گردد.

با داشتن یک روکش دندان، چه زمانی باید دندان‌های خود را سفید کرد؟

اگر شما در پی سفید کردن دندان‌های خود هستید، باید این کار را قبل از نصب روکش دندان خود انجام دهید. هر چند روکش پرسلان در برابر مواد سفیدکننده‌ی دندان آسیب‌پذیر نیست، اما می‌توانید فرایند سفید کردن دندان را انجام ندهید، زیرا می‌توانید روکش‌های پرسلان را مطابق با رنگ دندان خود انتخاب کنید.

عوارض احتمالی مرتبط با روکش‌ دندان چیست؟

در کلینیک دندانپزشکی تهران، ما با صرف زمان و مراقبت کافی، از جای‌گیری مناسب روکش دندان و ترکیب صحیح آن با دندان‌های شما اطمینان حاصل می‌کنیم. با این حال، با وجود بسیاری از اقدامات احتیاطی، موارد زیر ممکن است در برخی از بیماران بروز کند:

 • حساسیت دندان
 • شل شدن روکش دندان
 • خرد شدن پرسلان

اگر شما روکش PFM گذاشته‌اید، پوشش فلزی آن ممکن است پس از چند سال به تدریج در امتداد خط لثه به صورت یک خط تیره نمایان شود. در این موارد ما می‌توانیم آن را با یک روکش PFM دیگر و یا یک روکش کاملاً پرسلان جایگزین کنیم.

چگونه باید از روکش دندان خود مراقبت کرد؟

برای مراقبت از روکش دندان خود باید یک برنامه‌ی روزمره‌ی بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید. شما باید حداقل دو بار در روز مسواک بزنید، حداقل یک‌بار در روز نخ دندان بکشید و از دهان‌شویه به‌طور منظم استفاده کنید. به خصوص باید مراقب باشید که غذا یا باکتری در زیر روکش یا در لثه باقی نماند. انجام چک‌آپ دندان به‌طور مرتب و شستشو و تمیز کردن حرفه‌ای نیز به شناسایی مناطق مشکل‌داری که ممکن است در طول زمان توسعه یابد، کمک خواهد کرد.

هزینه‌ی روکش‌های دندان چقدر است؟

هزینه‌ی نصب روکش دندان به مواد مورد استفاده در دندان شما، هزینه‌های آزمایشگاه یا هزینه‌ی دستگاه CEREC و سایر خدماتی بستگی دارد که برای ارائه‌ی بهترین نتایج لازم است. برای مثال، اگر شما نیاز به عصب‌کشی دارید، هزینه‌ی آن نیز به درمان کلی شما اضافه می‌شود. در مورد هزینه‌های درمان خود در این کلینیک نگران نباشید. زیرا علاوه بر پذیرش بیمه‌های مختلف دندان، ما راه‌های بسیاری را برای پرداخت اقساطی هزینه‌ی درمان به شما ارائه می‌دهیم.

نحوه‌ی آمادگی برای نصب روکش دندان چگونه است؟

پس از توافق شما و دندانپزشک در مورد نوع روکش مورد نیاز، دندان شما تمیز خواهد شد. سپس دندانپزشک ابتدا پوسیدگی، باکتری‌ها و بقایای موجود را از دهان شما خارج خواهد کرد. متخصصان ما از دوربین دیجیتال برای تصویربرداری از دندان تمیز و مناطق اطراف آن استفاده می‌کنند. تصاویر اشعه X نیز قبل از شروع کار در دوره‌‌ی معاینه برای تعیین سلامت دندان انجام می‌شود.

ما اطلاعات بدست آمده از دندان شما را برای ساخت بهترین روکش دندان به آزمایشگاه ارسال می‌کنیم، مگر اینکه تصمیم بگیریم آن را در کلینیک با استفاده از فن‌آوری CEREC بسازیم. در حالی که روکش ساخته می‌شود، ما یک روکش موقت را برای شما نصب می‌کنیم تا بتوانید به‌طور طبیعی غذا بخورید.

چگونه روکش‌های دندان ساخته می‌شوند؟

چگونگی ساخت روکش‌های دندان به‌طور کامل به نوع روکش دندان شما بستگی دارد. هر یک از مواد استفاده شده برای ساخت روکش ترمیمی، نیاز به مجموعه‌ ‌روش‌های متفاوتی دارد. با این حال، صرف نظر از نوع روکش دندان شما، کار آماده سازی همه‌ی آنها یکسان است.

 برچسب: بریج، ایمپلنت

مقالات اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید