تهران ،فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱،طبقه سوم واحد شماره ۱۱

untitled

اهمیت داشتن لبخندی زیبا و درخشان بر کسی پوشیده نیست؛ چرا که لبخند یکی از نخستین ویژگی‌هایی است که توجه دیگران را جلب می‌کند. لبخند با دندان‌های مرواریدگون و سالم زیبا می‌شود و چنین لبخندی اعتماد به نفس را ارتقا می‌دهد و تاثیری به یادماندنی را در دیگران به جا می‌گذارد. سبک زندگی و روند افزایش سن دندان‌ها را تیره و لکه‌دار می‌کند. بسیاری از عادت‌های ما، از قبیل نوشیدن قهوه، چای، نوشابه و البته سیگار کشیدن نیز منجر به بدرنگی دندان می‌شود. بسیاری از دندانپزشکان از لیزر در حوزه دندانپزشکی بهره می گیرند. پیشرفت‌های مستمر تکنولوژی، لیزر را به یکی از موثرترین و بهترین دستگاه‌ها برای درمان‌های بافت نرم و سخت تبدیل کرده است. امروزه لیزر در ارتودنسی و سفید کردن دندان کاربرد فراوانی پیدا کرده است.

[sv slug=”alert”]

سفید کردن دندان ها در کلینیک دندانپزشکی تهران با استفاده از روش‌های پیشرفته و لیزر انجام می شود. متخصصین ما از لیزرهای BT cool  و Zoom که پیشرفته‌ترین و کم عارضه‌ترین دستگاه‌ها برای سفید کردن دندان و اصلاح طرح لبخند هستند، استفاده می کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مطرح کردن سوالات خود در زمینه سفید کردن و بلیچینگ دندان از متخصص دندانپزشکی و هم چنین رزو نوبت می توانید با شماره‌های [sv slug=”number”] تماس حاصل نمایید.

[sv slug=”alert1″]

افراد مناسب برای سفید کردن دندان


 هر فردی شایسته داشتن دندان‌هایی سفید و درخشان است؛ با این حال دندانپزشک در صورت ابتلا به بیماری‌های لثه یا دیگر مشکلات دندانی تصمیم می‌گیرد که آیا سفید کردن (بلیچینگ) دندان با توجه به شرایط مناسب است یا این که پس از درمان مشکلات فعلی باید سفید کردن دندان‌ ها انجام شود. لازم به ذکر است که سفید کردن دندان فقط بر روی دندان‌های طبیعی قابل انجام است و دندان مصنوعی، روکش، پل دندانی، پرکردگی و ونیر یا لمینت واکنشی به این عمل نشان نمی‌دهند، بنابراین سفید کردن دندان‌ ها در این حالت باعث سفیدی دندان‌های طبیعی و عدم تغییر رنگ بخش‌هایی مانند روکش و.. می‌شود و یکدستی رنگ به هم می‌خورد. اگر روی دندان لکه‌های سفید (اصطلاحاً دی‌کلسیفیکاسیون) وجود دارد، این حالت پس از سفید کردن دندان‌ها جلب توجه بیشتری می‌کند. بنابراین بیمار باید در جلسه مشاوره پیش از درمان از هزینه سفید کردن دندان و ضرورت برای هزینه کردن برای درمان‌های دیگر برای جایگزینی روکش، ونیر و پر کردگی آگاه شود . معمولا هزینه سفید کردن دندان در افراد متفاوت است. بنابراین نمی‌توان هزینه را بطور دقیق تخمین زد.

متخصصان سال‌ها است که عمل سفید کردن دندان را در سراسر جهان انجام می‌دهند و لبخند درخشان را به میلیون‌ها نفر هدیه می‌دهند.

ضرورت مراجعه به دندانپزشک برای سفید کردن دندان


 چرا برای سفید کردن دندان به دندانپزشک مراجعه کنیم و به کیت‌های سفید کننده مخصوص استفاده در منزل اکتفا نکنیم؟

هنگام استفاده از عامل سفید‌کننده‌ای مانند پراکسید احتمال دارد به خودتان آسیب بزنید و خودتان را بسوزانید. کیت‌های خانگی DIY شامل نوارهای سفیدکننده دندان به قدرتمندی مواد به کار برده شده در دندانپزشکی نیست، بنابراین تاثیرگذاری کمتری دارد و باید چندین بار به کار برده شود تا همان نتیجه‌ای را به دست دهد که پس از یک جلسه در مطب دندانپزشکی به دست می‌آید. استفاده مکرر از مواد سفیدکننده به تحریک لثه و حساسیت دندان‌ها می‌انجامد. استفاده نامناسب یا بیش از اندازه از مواد سفیدکننده به مینای دندان آسیب می‌زند. با توجه به دلایل گفته شده بهتر است از سفید کردن دندان در خانه اجتناب کنید، حتی اگر در مقایسه با درمان تخصصی ارزان‌تر به نظر برسد.

سفید کردن دندان با لیزر


c3

سفید کردن دندان با لیزر، یا اصطلاحاً سفید کردن با نیرو، علی‌رغم گران‌تر بودن سریع‌تر است و مانند دیگر روش‌های بلیچینگ دندان‌هایی سفیدتر و درخشان به دست می‌دهد. در ابتدا ژل سفیدکننده روی دندان‌ها اعمال می‌شود، سپس اشعه قدرتمندی روی دندان‌ها تابانده می‌شود تا فرایند از بین رفتن لکه‌های داخلی دندان تسریع شود.

محلول سفیدکننده مورد استفاده برای درمان با لیزر معمولاً از غلظت پراکسید بالاتری برخوردار است، به همین دلیل ژل محافظ روی لب‌ها و لثه‌ها مالیده می‌شود. به علاوه لثه‌ها با پنبه پوشانده می‌شود و از رکرکتور (منقبض‌کننده) برای دور نگه داشتن لب و گونه از دندان‌ها استفاده می‌شود.

کل عمل سفید کردن دندان بسیار سریع است و بیمار ظرف کمتر از دو ساعت از مطب دندانپزشک خارج می‌شود. برخی بیماران بلافاصله پس از عمل متوجه بهبود چشمگیری می‌شوند، اما دندانپزشک برای دستیابی به نتیجه بهینه با توجه به شدت لکه‌های موجود کیت مخصوص سفید کردن دندان را در اختیار بیمار قرار می‌دهد.

روش‌های سفید کردن دندان با لیزر


لیزر BT Cool

untitle-1دستگاه لیزر BT cool دندان‌ها را به طور قابل توجهی سفید می‌کند و برای همه به‌ویژه افرادی کاربرد دارد که دندان‌هایشان با لکه‌های ناشی از نوشیدن قهوه یا چای یا سیگار کشیدن پوشانده شده است. عوارض سفید کردن دندان با لیزر بسیار ناچیز بوده و در هر حال این دستگاه برای درمان دندان‌های آغشته به تتراسایکلین یا دیگر داروها بسیار مفید است.

نتیجه

نتایج پس از تابش لامپ‌های دایودی LED یک سر و گردن بهتر از نتایج حاصل از استفاده از دیگر دستگاه‌ها است. با مراقبت صحیح دندان‌ها برای همیشه سفید باقی خواهد ماند. دندان‌های سفیدشده با دستگاه لیزر BT cool 2 تا 9 درجه سفیدتر می‌شود.

چگونگی عمل سفید کردن دندان با دستگاه لیزر BT cool

این عمل باید صرفاً توسط دندانپزشک متخصص در مطب انجام شود. در ابتدا حائل محافظ روی لثه‌ها قرار داده می‌شود، سپس ژل سفید کننده مخصوص روی دندان زده می‌شود، این ژل با نور دایودی دستگاه فعال می‌شود. ژل دو یا سه بار به کار برده می‌شود و نور نیز به تعداد دفعات زدن ژل تابانده می‌شود. اثر سفیدکنندگی درمان بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است.

لیزر Zoom

c4

در عمل سفید کردن دندان‌ها با دستگاه لیزر ZOOM با تقبل هزینه بلیچینگ دندان با لیزر  از منبع نوری منحصر به فردی برای تسریع سفیدکنندگی استفاده می‌شود. محلول 25 % پراکسید هیدروژن برای از بین بردن لکه‌ها روی دندان و مینای آن زده می‌شود. بهتر است سفید کردن دندان با دستگاه ZOOM پس از جرمگیری انجام شود. ژل مخصوص روی دندان زده می‌شود و با تاباندن نور فعال می‌شود. محلول به مدت 15 دقیقه لکه‌ها را در خود حل و رنگ دندان را سفید می‌کند. پیشنهاد می‌شود برای دستیابی به نتیجه بهینه سه جلسه درمان انجام شود.

مزایای سفید کردن دندان با دستگاه Zoom

سفید کردن دندان‌ها با دستگاه Zoom مزایای بسیاری دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساز و کار عملکرد Zoom

ماده فعال ژل سفیدکننده با نور فعال شونده دستگاه Zoom پراکسید هیدروژن است. اکسیژن پس از تجزیه شدن پراکسید هیدروژن وارد مینا و دندان می‌شود و رنگ دندان را سفید می‌کند بدون این که آسیبی به ساختار دندان بزند.

آیا سفید کردن دندان دردناک است؟


 

دندان‌های اکثر بیماران تا چند روز بسیار حساس‌تر می‌شود. البته این حساسیت معمولاً موجب درد مداوم نمی‌شود، اما ناراحتی‌های دوره‌ای موقتی را به دنبال دارد. پیشنهاد می‌کنیم بمنظور جلوگیری از عوارض بلیچینگ دندان به مدت 24 تا 48 ساعت پس از سفید کردن دندان‌ها از نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های بسیار سرد یا داغ دوری کنید. دندانپزشک توصیه‌های لازم را برای مدیریت درد کوتاه مدت دندان ارائه می‌دهد.

احتیاط


 

سفید کردن دندان با لیزر کاملاً ایمن است. تنها اثرهای جانبی اندکی مانند گلو درد، لکه‌های سفید روی لثه، حساسیت به سرما یا گرما و تحریک یا التهاب لثه‌ها بروز می‌یابد. دندانپزشک راهکارهای مدیریت این اثرهای جانبی جزیی و خفیف را ارائه می‌دهد، البته تمام این موارد پس از اتمام درمان برطرف می‌شود.

رعایت احتیاط‌های لازم مفید خواهد بود. اولین و مهم‌ترین نکته مراجعه به دندانپزشک مجرب و ماهر است. نظرخواهی از بیماران پیشین نیز کمک موثری خواهد بود. همواره به خاطر داشته باشید که نتایج سفید کردن دندان دائمی نیست و برای حفظ نتیجه باید مسواک زدن و کشیدن نخ دندان را در برنامه روزانه گنجاند. سالانه دو بار نیز باید به دندانپزشک مراجعه کرد. نکته دیگر داشتن انتظارات واقع بینانه است، توقع نداشته باشید سفیدی رنگ دندان‌ها کور کننده باشد و چشم‌ها را خیره کند. کودکان، بانوان باردار، افراد دارای دندان‌های حساس، پوسیده، نیازمند عصب کشی دندان یا مبتلا به آلرژی باید مشکل موجود را ابتدا رفع کنند و سپس سفید کردن دندان را انجام دهند. همچنین این عمل در صورت ساییدگی پرکردگی یا مینای دندان باید تا زمان ترمیم دندان به تعویق انداخته شود.

برچسب: جرم‌گیری دندان، دندانپزشکی با لیزر، جرم و پلاک دندان، لک دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *